Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Modernus informacijos transliavimo būdas

2007-01-18
Publicējiet savu rakstu

Šiandien jau nieko nebestebina pasaulinio informacinio voratinklio ir globalaus pasaulinio ryšio galimybės. Dabar rašyti elektroninius laiškus yra įprasta ne tik verslo, bet ir asmeniniais reikalais. Internetu bet kada galima bendrauti ne tik siunčiant tekstus ir nuotraukas, bet ir be didesnių išlaidų kalbėtis, žiūrint pašnekovui, esančiam kitame žemės pusrutulyje, į akis (t. y. žiūrint į kompiuterio ekrane matomą pašnekovą).

Televizija taip pat sparčiai skinasi kelią į interneto erdvę, todėl dabar mėgstamas televizijos laidas galime žiūrėti ir mobiliuosiuose telefonuose, ir kompiuterio ekrane. Terminas „transliacija“ (angl. broadcasting) anksčiau buvo naudotas tik radijui ar televizijai apibūdinti, šiandien šiuo žodžiu įvardinamas ir informacijos perdavimas internetu (dažnai dėl aiškumo pridedant žodį „multimedia“).

Trumpai papasakosime apie „broadcast multimedia“ technologijas ir jų pritaikymo galimybes, kurios vis dažniau naudojamos operatyviam aktualios informacijos perdavimui ar transliavimui į bet kurią pasaulio vietą. Dinamiškas informacijos pateikimas elektronine forma (angl. digital signage) patogus tuo, kad atvaizdavimo priemonės nekeičia savo fizinės formos (priešingai nei spausdinti plakatai ar iškabos). Toks informavimo būdas yra dinamiškas, nuotolinis, ekologiškas (nenaudojamas popieriaus).

Žiūrėdami per palydovinę televiziją tiesiogiai transliuojamą tarptautinį žinių ar muzikinį kanalą, žinome, kad tą patį kanalą šiuo metu žiūri ir draugai tolimoje šalyje, todėl nedelsiant su jais galime aptarti matytą naujieną telefonu ar vis labiau populiarėjančia internetinės telefonijos sistema („Skype“). Panašios informacijos perdavimo galimybės (ne tik palydovinės televizijos, bet ir interneto tinklais) įvairioms verslo ir klientų aptarnavimo įmonėms suteikia didesnes galimybes informuojant darbuotojus ar klientus.

JAV kompanija „Scala Inc.“ šiais metais pristatė novatorišką informacijos transliavimo internetu sistemos versiją „Scala InfoChannel 5“, kuri gali būti taikoma įvairiausiose verslo srityse – nuotolinių konferencijų sistemose, reklaminių vaizdinių ir informacijos transliavimui prekybos centruose, viešbučių, restoranų, degalinių tinkluose, oro uostuose, mokslo, gydymo įstaigose ir kitur.

Pavyzdžiui, dideliame prekybos centre sumontuotuose televizijos ekranuose nuolat transliuojama komercinė reklama ar aktuali informacija, kuri turi būti nuolat atnaujinama, pakeičiant kompaktinę plokštelę DVD leistuve ar informaciją kompiuteryje. „Scala InfoChannel“ technologijos suteikia žymiai daugiau galimybių. Dabar visose prekybos tinklo parduotuvėse, esančiose bet kuriame mieste ar įvairiose šalyse, operatyvi informacija ar reklaminiai siužetai gali būti perduodami vienu metu. Tame pačiame prekybos centre įvairiuose skyriuose transliuojama reklaminė medžiaga gali būti tiesiogiai susijusi su produktais, esančiais lentynose. Dinamiškai keičiama informacija gali patraukti kliento dėmesį ir padaryti stulbinantį efektą.

Unikalios „Scala“ technologijos suteikia įvairiausių galimybių dinamiškai transliuoti informaciją interneto tinklais į įvairiausius informacijos atvaizdavimo įrenginius: plazminius ir LCD ekranus, vaizdo projektorius, interaktyvius „touch-screen“ terminalus, kompiuterių monitorius. „Scala“ vienu metu informaciją gali perduoti į daugiau nei 30 000 „InfoChannel“ sistemos ekranų visame pasaulyje.

Naujoji, tik šiemet rinkai pristatyta „Scala InfoChannel 5“ versija suteikia dar daugiau įvairių galimybių pritaikant naujausias programinės įrangos technologijas. Naujoji transliuojamos informacijos administravimo sistema „Content Manager“ leidžia sistemos vartotojui ne tik lengvai parengti, redaguoti, keisti informacijos turinį, bet ir planuoti, kontroliuoti transliacijos tvarkaraščius, gauti ataskaitas apie galutinius žiūrovus pasiekusią tikslinę informaciją. Ši sistema taip pat leidžia taupyti, mažinant išlaidas informacijos ruošimo darbo ištekliams bei trumpinant puikiai atrodančių vaizdo siužetų paruošimo laiką. Kartu su turinio valdymo ir administravimo sistema, vartotojas įgyja galimybę naudotis paruoštų grafinių ir vaizdo siužetų ruošinių archyvu.

„Scala InfoChannel 5“ sistema yra programinės įrangos technologijų sistema, todėl jai nereikia brangios ir sudėtingos elektroninės įrangos komplekto, sutaupomos išlaidos įrangos eksploatacijai, priežiūrai, remontui ir pan. Aukščiau paminėtas galimybes parengti, transliuoti ir kontroliuoti informacijos perdavimo procesus galima atlikti bet kada ir iš bet kurios pasaulio vietos, naudojantis standartiniais kompiuteriais. Ši sistema yra „daugiavartotojiška“, tai yra kiekvienas sistemos vartotojas bet kuriuo metu gali siųsti informaciją tinklu.

Sistemos informacijos priėmimo vietose vartotojui nereikia nieko daryti. Kompiuteryje, kuris naudojamas kaip informacijos imtuvas – nutolęs terminalas, įdiegiamas „Scala Player“ programinis modulis, o informacijos atvaizdavimas valdomas centralizuotai. Grįžtamojo ryšio funkcija informuoja administravimo sistemą, ar informacija pasiekė galutinį vartotoją, bei, esant reikalui, remontuoja ar atnaujina sistemos kompiuterius specifiškai nustatytu laiku, netrikdant sistemos darbo.

Apibendrinant šių technologijų galimybes ir pritaikymą, galima teigti, kad jūs galite vizualiai bendrauti su savo kompanijos darbuotojais ar klientais lengvai ir greitai tiek savo įmonės ribose, tiek visame pasaulyje. Sistema gali būti naudinga visose valstybinėse ar privačiose valdymo, finansų, švietimo, sveikatos apsaugos, transporto, verslo, maitinimo, pramogų ir prekybos įmonėse bei objektuose.

Daugiau informacijos internete: www.scala.com
Atstovai Lietuvoje – UAB „Audiotonas“.

Česlovas Čepkauskas
„Restoranų verslo“ informacija