Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Lietuvos parduotuvėse – „Zenato“ vynas

2005-10-08
Publicējiet savu rakstu

Pastaraisiais metais Lietuvos parduotuvių lentynose gausėja ne tik vidutinės kainos vynų, bet ir solidesnių. Pastebėję tendenciją, jog tokio vyno poreikis mūsų šalyje didėja, tuo netruko pasinaudoti gėrimus importuojančios bendrovės.

Atsižvelgdama į poreikį, bendrovė „Mineraliniai vandenys“ savo platinamų
produktų gamą papildė Zenato ūkio vynu iš Italijos Veneto krašto. „Dar įvairesniais vynais pradėjome prekiauti pastebėję, jog vartotojai ir restoranų darbuotojai vis daugiau išmano apie vynus ir pageidauja kuo daugiau skirtingų gamintojų produkcijos“, – teigia Gintautas Jašinskas, MV vynų analitikas. Lietuvos vyno vartotojams Italijos Veneto krašto vynas nėra naujovė. Iki šiol populiarumo nestokoja nebrangus „Bardolino“, „Valpolicella“ ar „Soave“ vynas. Tačiau tarp daugelio anksčiau į Lietuvą įvežtų vynų bendra tai, jog populiarus vynas yra paženklintas ne juos gaminusio vyndario pavarde, o žaliavą supirkusio pirklio ar net išgalvotu vardu.

Šeimos verslas
Zenato vyndariai įsikūrę Italijos šiaurėje, Veneto krašte. Vyną jie gamina iš savuose vynuogynuose išauginto derliaus. Zenato ūkio vyninę šiuo metu valdo antra šeimos karta. Pirmąkart Lietuvoje besilankanti Nadia Zenato yra viena iš keturių šeimos narių. Viešnia pasakojo, jog jos tėvai, Sergio ir Carla Zenato, vyninę įkūrė 1960-aisiais, dabar čia dirba visa šeima: ji pati, brolis Alberto ir tėvai. Alberto daugiausia tenka kasdieniai vyninės priežiūros darbai, o ji esanti „Zenato veidas“. „Zenato“ nuo daugumos paprasto ar net brangaus Veneto krašto vyno skiriasi tuo, jog yra pagamintas iš savo valdomuose vynuogynuose išauginto vynuogių derliaus“, – teigia viena iš vyninės savininkių p. Zenato. „Vienas iš mūsų „mažųjų brangakmenių“ yra iš medinėse dėžėse vytintų vynuogių pagamintas „Amarone“ vynas. Jis tinka prie permezano sūrio, žvėrienos, ant grotelių keptos mėsos, taip pat su didelės kakavos koncentracijos karčiuoju šokoladu“, – pasakojo viešnia. Anot jos, Zenato vyndariai yra ir vieni iš Veneto kraštą garsinančio „Amarone“ vyno gamybos patriarchų. Čia pelnyta reputacija šeimai leido bandyti gaminti kitokio, solidaus vyno. Viena iš Nadios Zenato aistrų yra Lugana vynuogynų, besiglaudžiančių Veneto ir Lombardijos regionų sandūroje, derliaus vynas. Lugana vardu pavadinti vynuogynai bei jų vynas nėra toks populiarus kaip greta esančių Soave ir Bardolino vyndarių produkcija, tačiau jiems nenusileidžia kokybe. Skirtingai nuo kitų Italijos teritorijų, čia gamintas 'Trebbiano' vynuogių veislės vynas turi elegantišką, tačiau nepaprastą kvapą ir skonį. Vyno vertinimo autoritetai ne veltui jį vadina vienu iš geriausių Italijoje. Anot p. Jašinsko, vyno žinovai savo profesionaliu žargonu „Zenato“ vynus vadina „superantraisiais“. Tokiu žodžiu apibūdinamas dėl gaminių kokybės į lyderes patenkančios vyninės, parduodančios savo produktą ne už beprotiškai didelę kainą. Yra brangių Zenato vynų, tačiau Lietuvoje šios vyninės vyno galima įsigyti ir už mažiau nei 20 Lt.


Dovilė Stadalninkaitė
„Verslo Žinių“ informacija

Skaityti kitus „Verslo žinių savaitgalio“ straipsnius>>