Artėja šiltasis metų sezonas, tad visai nenuostabu, jog ledai taps viena paklausiausių prekių. Daugelis mūsų karštą ir saulėtą dieną mėgstame atsigaivinti įvairaus skonio ledais. Ledų atsiradimo istorijų apstu, be to, kiekviena pasaulio kultūra gali pasigirti turinti įvairaus asortimento šio skanėsto.
Nors ledai išties yra labai kaloringi, sveikatos specialistai ir įvairių šalių mokslininkai sako, kad šaltasis gardėsis gali būti puiki priemonė nuotaikai praskaidrinti.
Mokslininkai teigia, jog pienas, grietinė arba grietinėlė, iš kurių gaminami ledai, savo sudėtyje turi medžiagos L-triptofano, kuris skatina serototino gamybą. Serototinas, vadinamas nuotaikos hormonu, atpalaiduoja smegenis, tad natūralu, jog pagerėja nuotaika, nevargina slegiančios mintys, nemiga, depresija ar stresai.
Tačiau būtina žinoti ir kai kuriuos minusus. Ledais nereikėtų piktnaudžiauti, jei turite „silpną“ gerklę. Medikai nepataria jų valgyti ir sergant kai kuriomis virškinimo trakto ligomis.
Dar vienas pavojus – netinkamas ledų laikymas. Jei jie buvo atšilę, tapo puikia terpe bakterijoms kauptis. Pasak specialistų, jeigu sandarioje pakuotėje ledų tūris sumažėjęs ar jie sukritę, tai reiškia, kad ledai tam tikrą laiko tarpą buvo laikomi jiems netinkamoje temperatūroje.
Pagal interneto šaltinius parengė Jolanta Bagurskienė
Asmeninio archyvo nuotrauka
Meniu.lt informacija