Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Koks ateivius įamžinusio šrifto skonis?

2012-03-19
Publicējiet savu rakstu

Jauna, jaunų dizainerių komanda be užsakomųjų dizaino projektų užsiima ir asmeninėmis, kūrybinėmis iniciatyvomis. Sėkmingiausia iš jų “Taste the font”.

"Vieną dieną Prim Prim studijos ore pakibo klausimas - ar įmanoma šriftą apibūdinti skoniu? Štai taip ir prasidėjo bent sykį per mėnesį komandiškai gaminami labai jau dizaineriški pietūs.
Viskas itin paprastai. Nesame nei kulinarai, nei maisto fotografai, tik labai entuziastingi grafikos dizaineriai. Visas smagumas čia – apčiuopus šrifto jausmelį sumeistrauti patiekalą, kuris mūsų galva turi vieno ar kito visiems gerai pažįstamo šrifto skonį.
Be to, tokia laisva forma pristatome ir šrifto atsiradimo istoriją ar su juo susijusias įdomybes – o tai jau ne tik skanu, bet ir sveika smegenims!"

Nors Prim Prim pagamino dar palyginus nedaug šriftų, visų šriftų istorija turi pikantišką prieskonį. Pavyzdžiui Georgia šriftas, dizainerių pavadintas šriftu įamžinusiu ateivius. 

fontai_06

“Jei Georgia šriftas būtų skonis, tą skonį rastume nežemiškos kilmės paslaptingame patiekale. Priežastis paprasta - šis 1993 m Matthew Carter sukurtas serifinis šriftas savo vardą gavo dėl tuo metu JAV laikraščiuose mirgėjusios antraštės Alien heads found in Georgia (lt. Ateivių galvos rastos Džordžijos valstijoje).

Koks produktas labiausiai primena ateivį? Be abejo - grybas, kuris nepriklauso nei augalų, nei gyvių pasauliui, nei dar ko, paprastai įvardinamo. O koks ateivis be skraidančios lėkštės? Tam puikiausiai tinka patisonas, kurio forma vienareikšmiškai primena neatpažintą skraidantį objektą.

__patisonas_su_lekste_01

Daugiau šriftų skonių ir receptų ieškokite lt.tastethefont.com