Poutine patiekalas Kvebeko (Kanada) kaimuose buvo sugalvotas apie 1950 metus ir iki šiol išliko itin populiarus daugelyje šalies provincijų. Net kelios Kvebeko bendruomenės, tokios kaip Dramdonvilis ar Viktoriavilis, tikina esą poutine yra kilęs iš jų gyvenviečių. Vienas populiariausių pasakojimų yra Ferdinando Lačanso iš Varviko (Kvebeko, Kanados). Jis pasakoja, kad poutine buvo sumanytas 1957 metais, kai vienas klientas, laukdamas sūrio varškėtukų iš „ Kingsey“ sūrio fabriko dabartiniame Varvike, užsisakė keptų bulvių lazdelių. Manoma, kad Lačansas sušuko ca va faire une maudite poutine („tai padarys pragarą iš maisto“), iš čia ir kilo pavadinimas. Padažas buvo tariamai uždėtas vėliau, kad bulvytės ilgiau išliktų šiltos.
Poutine – tai patiekalas, ruošiamas iš kepintų bulvyčių, padengtų sūrio varškėtukais bei apipiltų karštu padažu (dažniausiai ruduoju), kartais paskaninama ir kitais priedais. Svarbu, kad varškėtukai būtų švieži, nes tuomet uždėti ant šiltų bulvyčių jie lengvai patirpsta, tačiau neišsilydo. Poutine – tai vienas pagrindinių Kanados poilsiautojų patiekalų, ypač (tačiau neišskirtinai) Kvebeke.
Poutine yra pagrindinis Kanados greitojo maisto patiekalas. Jis parduodamas beveik visuose greitojo maisto tinkluose (pvz., „Harvey’s“ bei „New York Fries“) provincijose, mažose užkandinėse bei baruose, taip pat pakelės „poutine vežimėliuose“ ir „bulvyčių kioskuose“, Kvebeke žinomuose kaip „casse-croutes“. Dideli tarptautiniai restoranų tinklai, tokie kaip „McDonalds“, „A&W“, „Burger King“ ar „Kentucky Fried Chicken“, taip pat parduoda masinės gamybos poutine Kanadoje, ypač Kvebeko provincijoje. Populiariausi Kvebeko restoranai, savo klientams siūlantys poutine, yra „Chez Ashton“ Kvebeko mieste, „La Bansquise“ Monrealyje, „Lafleur“ restoranai, „La Belle Province“ bei „Dic Ann’s Hamburgers“. Kartu su bulvytėmis bei pica, poutine yra itin dažnai parduodami bei valgomi vidurinių mokyklų valgyklose pietų Ontaryje bei Manitoboje. P outine taip pat populiarus slidinėjimo kurortuose.
Falafel, Egipte bei Sudane dar žinomas kaip „ta’meya“, yra kepti kamuoliai ar pyragaičiai, pagaminti iš fava pupelių ir/arba nutų (sėjamųjų avinžirnių), gausiai paskanintų prieskoniais. Falafel jau tapo itin populiariu greitojo maisto užkandžiu Arabų Rytuose, kur šis užkandis dar žinomas kaip mezze (užkandis). Žodis „falafel“ yra arabiško žodžio „filfil“, reiškiančio pipirą, daugiskaita.
Falafel dažniausiai yra patiekiamas kaip sumuštinis, įvyniotas į pitą. Kartu su falafel kamuoliukais, kurie gali būti susmulkinami ant duonos ar dedami nesmulkinti, dar dedami įvairūs pagardai. Falafel kamuoliukai taip pat gali būti valgomi vieni, be duonos. Be to, kad yra ir vegetariškas kebabų įdaras, naudojamas daugelyje šalių, falafel yra ir vienas populiariausių Kanados „gatvės“ užkandžių.
Jolita Katkutė
Parengta pagal wikipedia.org
Nuotraukos wikipedia.org
Meniu.lt informacija
Dėkojame Kanados Ambasadai ir Kanados
Žemės Ūkio ir Maisto Pramonės Ministerijai