Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Jeigu gyvenate Barselonoje... (svetur)

2007-01-02
Publicējiet savu rakstu

Pirmoji ispaniškos virtuvės revoliucija įvyko 1980 – aisiais, jos iniciatoriais tapo baskai, kurie, beje, drąsiai skolinosi baskų – prancūzų gaminimo būdus ir kulinarines paslaptis. Antroji tokia revoliucija vyksta dabar, joje aktyviausiai reiškiasi Katalonijos regionas. Šį kartą iniciartorius, žinoma, yra garsusis šefas Ferran Adria ir jo legendinis restoranas „El Bulli“. Šis restoranas 2006 metų balandį buvo išrinktas geriausiu restoranu pasaulyje – tai taip pat turėjo įtakos šio regiono kulinarijos išgarsėjimui. Taigi, maisto gaminimu dabar susidomėjo ne tik jauni ispanai, bet ir gurmanai – piligrimai iš JAV, Japonijos ir Australijos važiuoja į Barseloną nekantraudami išleisti pinigus šio miesto restoranuose. Visa tai turėjo įtakos ir maisto kokybei, nes Barselonoje akivaizdžiai padaugėjo vietų, kur galima skaniai pavalgyti, tarp jų - „Andaira“, „Cinc Sentits“, „Lasarte“, „Moo“, „Caelis.

Kultūrinis konfliktas
Ispanų restoranai vis dėlto nuėjo ilą kelią, kol įvyko šis lūžis, kurio dėka pasikeitė ne tik maisto kokybė, bet ir pačių restoranų įvaizdis. Dalis neigiamo senojo įvaizdžio susidarė dėl savotiško ispanų nelansktumo kitų tautų atžvilgiu. Dažnai turistai iš kitų šalių nustebdavo gaudami prieš mėsos patiekalą salotas, kurių net nebuvo užsisakę, bet tokios ispanų valgymo tradicijos. Šios šalies gyventojai taip pat labiau mėgsta ir kambario temperatūros geriamą vandenį, tad turistai restoranuose būdavo nepatenkinti, kad jiems atnešamas neatšaldytas vanduo. Tačiau dabar Ispanijoje daug kas keičiasi.

Tarptautiniai mainai
Nepaisant vis didėjančio imigrantų skaičiaus iš įvairiausių pasaulio šalių, sunku Barselonoje rasti restoranų, kurie atspindėtų tarptautinę globalizaciją. Šiame mieste, kaip bebūtų keista, sunku bus rasti indišką, kinų ar italų restoranus. Vidurio rytų arba japonų restoranai čia kur kas populiaresni, be to akivaizdžiai daugėja „Latino“ restoranų.

Kada Barselonoje valgyti
Priešpiečiai daugelyje Barselonos barų ir restoranų prasideda 14.00 valandą ir tęsiasi iki 15.30 ar net 16.00 valandos; pietūs patiekiami nuo 21.00 valandos iki 23.30 ar net vidurnakčio. Yra restoranų, kurie vakare atsidaro šiek tiek anksčiau nei 21.00 valanda, tačiau jei jūs užsuksite anksčiau nei 22.00, reiškia, kad pietausite vienas arba kartu su turistais. Geriausia išeitis Barselonoje yra rezervuoti staliuką ir ne tik penktadienio ar šeštadienio vakarui, bet ir pirmadienio priešpiečiams, nes pirmadieniais tokiu laiku dirba vos keli restoranai. Be to daug restoranų būna uždaryti per ar po švenčių, pavyzdžiui, savaitė iki Velykų, dvi ar net trys savaitės rugpjūtį ar rugsėjį ir savaitė po Naujųjų metų, tad geriausia paskambinti ir pasitikrinti.

Svarbūs ir pinigai
Barselonoje pavalgyti nėra taip pigu, kaip anksčiau, bet maistas čia daug sveikesnis nei kitose šalyse, kuriose priešpiečiams dažnai valgomi sumuštiniai. Padidėjusios kainos Barselonos restoranuose daugiausiai priklauso nuo mokesčių valstybei, nes kiekvienas restoranas moka nustatytą taip vadinamą „meniu mokestį“, kuris, beje, neturi nieko bendra su tikruoju meniu, Barselonoje valgiaraštis dažniau vadinamas „la carta“. Katalonijos regiono gyventojai, o ir visi ispanai palieka gana kuklius arbatpinigius, tačiau turistai turėtų patys apsispręsti kiek palikti pinigų už šiltą, ispanišką aptarnavimą.

Pagal užsienio spaudą parengė Laura Kubilienė
Interneto archyvo nuotrauka
Meniu.lt informacija