Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Japonija iš arti

2007-03-30
Publicējiet savu rakstu

Kiotas - antras pagal dydį Japonijos miestas, kuris tik per plauką išvengė Hirošimos ir Nagasakio likimo per II pasaulinį karą. Šis miestas bene pats gražiausias Japonijoje. Na o Tokijas tiesiog pribloškia kiekvieną turistą.

Pagrindinėje Kioto senamiesčio, vadinamo Gionu, Hanami-koji gatvėje išsirikiavę nuostabūs seni pastatai, arbatinės bei restoranai. Apie penktą ar šeštą valandą vakaro galima pamatyti geišas arba jų mokines, vadinamas „maiko“, apsivilkusias kimono ir mažais žingsneliais tipenančias į susitikimą. Geišos veidas baltas tarytum kaukė su tobulu makiažu. Jos juodi tankūs plaukai dailiai sušukuoti. Sodrių spalvų kimono ryškiai išsiskiria lietaus merkiamoje
gatvėje, kai ji greitai eina apsiavusi bateliais su aukštomis platformomis. Geiša kažką kalba ir kikena į naujausio modelio mobilųjį telefoną. Visai kaip ir bet kuri kita 20-metė mergina tai daro visame pasaulyje. Tokia ta Japonija su savo stulbinančiu seno ir naujo deriniu.

Neblėstantis grožis
Kiote verta pamatyti gražiąją Nijo pilį su kregždės uodegą primenančiais stogais, girgždančiomis „lakštingalų grindimis“, kurios turėjo įspėti paranojiškai įtarius savininkus apie artėjančius žudikus. Kinkakuji, arba Auksinio paviljono, šventovėje fotografuoti draudžiama. Ši
šventovė, atrodo, plūduriuoja ežere, atsispindėdama lygiame kaip veidrodis jo paviršiuje. Tačiau turtinga istorija nenugramzdino Kioto į praeitį. Pakanka vien apsidairyti jo ultramoderniuose viešbučiuose, kurie kaipmat padeda atsipeikėti ir vėl pasijusti 21 amžiuje.

Tokijo kultūrinis šokas
Atvykstant į Tokiją baisu patirti tuos pačius jausmus, kurie buvo apėmę filmo „Pasiklydę vertime“ herojų vaidinantį Billą Murray. Pirmą kartą atvykusįjį Tokijas iš tiesų pribloškia. Gali būti pasirengęs ryškioms neoninėms reklamoms, idealiai švarai, iš visų pusių akis badančioms naujausioms technologijoms, minioms žmonių, tačiau tokios smulkmenos kaip paukščių giesmės ar šildoma klozeto sėdynė „Takanawa Prince“ viešbutyje tikrai išmuša iš vėžių.

Viešasis transportas Tokijuje pigus ir patogus: traukiniai atvyksta sekundės tikslumu ir yra tobulai švarūs. Tereikia žinoti, kur tau reikia nuvykti ir kaip nusipirkti bilietą. Metro stotyse daugiausia žmonių piko valandomis, todėl to laiko geriausia vengti. Tačiau metro sistema stebėtinai nesudėtinga ir ją labai lengva perprasti, be to, daugelis žmonių neblogai kalba angliškai, kad galėtų nurodyti reikiamą kryptį.

Jeigu norite tiesiog pasivaikščioti gatvėmis ir įkvėpti tikrojo Tokijo oro, geriausia tam tinka Šinjuku gatvė, esanti miesto centre. Čia stūkso dangoraižiai, prabangūs viešbučiai ir daugiaaukštės parduotuvės su restoranais ir įstaigomis. Po jomis gali kiek nori dairytis į įvairiausias parduotuves, daugybę elektronikos ir maisto skyrių. Užsimanę pavalgyti debesis remiančiuose restoranuose, pasiruoškite mokėti pasakiškas sumas, tačiau jeigu norite iš paukščio skrydžio pasidairyti po Tokiją, pakilkite į 45-ąjį Točo bokšto aukštą, kur įrengtos
apžvalgos aikštelės. Tai dvyniai vyriausybės rūmų pastatai. Iš čia gali mėgautis miesto panorama už dyką.

Užsukite į parduotuves
Jeigu norite pasidairyti po parduotuves, tinkamiausia vieta - Ginzos rajonas. Jis įsikūręs žemės lopinėlyje, pasiglemžtame iš jūros. Jums reikia išlipti Šimbašio metro stotelėje ir leistis į gatves. Kainos beveik tokios pačios kaip Londono parduotuvėse, tačiau vargu ar rasite drabužių, kurie tiktų stambokiems vakariečiams. Todėl verčiau dairykitės po buities prekių, garso ar vaizdo aparatūros, aksesuarų, papuošalų parduotuves.

Miesto centre yra mažyčių oazių, kuriose galima pailsėti nuo įspūdžių pertekliaus. Galima užsukti į labai gražią Meiji šventyklą, esančią visai šalia Omotesando, vienos judriausių Tokijo apsipirkimo vietų. Šalia šventyklos sutiksite grupelėmis vaikštinėjančius jaunus japonus ir japones. Tai dažniausiai mokiniai, universiteto studentai, biuro darbuotojai, kurie savaitgalį atrodo tiesiog neatpažįstamai. O šventyklos viduje vėl pasijusite tarsi visai kitame pasaulyje, ten viską gaubia ramybė. Šventykla stovi parke, kurį nuo gatvių triukšmo saugo senų medžių siena. Jeigu jums nusišypsos laimė, pamatysite jaunavedžių porą. Jaunoji vilkės baltą kimono. Būtinai stabtelėkite prie kiosko, kuriame pardavinėjami laimės burtai: jie padeda visais atvejais, pradedant sveikata per nėštumą ir baigiant sėkme laikant vairavimo egzaminą.

„Yoyogi“ parkas - tai dar viena vieta, kur galima pamatyti jaunus japonus, atėjusius pailsėti. Žmonės čia važinėja dviračiais, žaidžia įvairius žaidimus su savo vaikais, mėto plastikines lėkštes. Čia galima pasiklausyti repetuojančių smuikininkų ar saksofonininkų, kurie nenori trikdyti kaimynų ramybės namuose.

Japonijoje pavalgyti nėra labai pigu. Lėkštė makaronų paprastoje kavinukėje kainuoja nuo 25 iki 35 litų. Sušis priklausomai nuo to, kiek valgysite, gali kainuoti apie 55 litus. Nesivarginkite studijuodami meniu, visuose restoranuose yra patiekalų nuotraukos ar tikroviški plastikiniai patiekalų modeliai, tad pakanka parodyti, ko norite. Jeigu nerandate kur užkąsti, užeikite į bet kurią metro stotelę. Čia galima gauti skanų makaronų patiekalą ar sušį. Visi patiekalai tikrai švieži, maistas retai būna aštrus, tik venkite vasabio krienų pastos.

Įdomu pasidairyti ir už Tokijaus ribų. Kad ir po Hakoną, kuris yra už pusantros valandos kelio nuo Tokijo autobusu. Miesto fone stūkso Fudzijamos ugnikalnis, o kalnų šlaitai pavasarį net balti nuo žydinčių vyšnių, rudenį jie pasipuošia margaspalve lapija. Hakonas garsėja savo nuostabius kraštovaizdžius ir terminėmis voniomis.

Jas tikrai smagu išbandyti. Skirtingų lyčių atstovai pagal griežtą etiketą maudosi atskirai. Aplink karštus baseinus pilna dušo kabinų su akmenėliais kulnims pasišveisti, kūno šveitikliais, šampūnų ir kondicionierių buteliukais. Visiems norintiems įlįsti į terminį baseiną liepiama prieš maudynes švariai nusiprausti, kad ant kūno nebeliktų muilo likučių, nes baseine jie sušvyti kokia nors spalva.

Lėtas maudynių ritualas, po kurio reikia pasėdėti ir atsipalaiduoti, nuostabiai veikia po varginamo vaikščiojimo mieste. O puikios japonų manieros ir pagarbumas labai maloniai nuteikia.

Pagal užsienio spaudą parengė Rolanda Srumilienė
„She“ nuotr.
„Reuters“ muotr.
Meniu.lt informacija