Italija – mafijos gimtasis kraštas. Net ir šiais laikais jai priklauso ištisos šeimos, o į jos veiklą įsitraukia šimtai valdininkų. Mafijai priklauso nemažai įmonių – ji vis dar stipriai veikia verslą. Dažnai imamasi reketavimo, todėl konkurentams sunkiau išsilaikyti. Italijos kepėjai neiškentė tokio spaudimo ir surengė viešą protesto akciją.
Spalio 25 dieną, sekmadienį, Kepėjų profsąjungos nariai pagrindinėse Neapolio gatvėse ir aikštėse išdalino 20 tūkstančių duonos kepalų. Taip jie norėjo atkreipti visuomenės dėmesį į beviltišką kepimo verslo padėtį mieste.
Iš vidutinių ir smulkių verslininkų raporto Confesercenti aiškėja, kad Neapolio mieste ir jo apylinkėse veikia 1,5 tūkst. legalių ir 2,5 tūkst. nelegalių kepyklų, kurios priklauso vietinei mafijai Camorra.
Tokia situacija žlugdo legalų verslą, kadangi nelegalios kepyklos ne tik nemoka jokių mokesčių, bet ir nesilaiko elementarių sanitarinės kontrolės reikalavimų.
Mafija ne tik verčia vietinių restoranų ir parduotuvių savininkus pirkti duoną iš jiems priklausančių duonos kepyklų, bet ir reikalauja mokėti duokles. Net Apie 70 proc. Neapolio restoranų ir parduotuvių priversti jas mokėti.
Viešą protesto akciją filmavo ne tik begalė televizijos kanalų, bet ir turistai. Provincijos valdžios atstovas Francesco Emilio Borelli tikino, jog tokiais veiksmais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir paskatinti pirkti duoną iš legaliai veikiančių kepyklų, kurios laikosi įstatymų bei sanitarinių normų.
Francesco Emilio Borelli taip pat tvirtino, jog greitai žiniasklaidoje bus paskelbti nelegalių kepyklų sąrašai.
Žaliųjų partijos ministras Tommaso Pellegrino yra vienas nacionalinės „antimafijinės“ komisijos narių. Jo teigimu, akcijos iniciatyva subrendo siekiant kovoti už legalų ir įstatymų paisantį verslą Neapolyje, mieste, kur didžiąją ekonomikos dalį kontroliuoja Camorra mafija.
Camorra mafija aktyviai veikia Neapolio mieste ir Kampanijos regione, kuris yra vienas neturtingiausių Italijoje. Camorra susideda iš kelių klanų, kurie dažnai tarpusavyje kovoja ir yra daugelio smurto atvejų kaltininkai. Nuo 2003 metų tarp daugiau nei 5 tūkstančių klano narių besitęsiantis karas pasiglemžė daugiau nei 20 gyvybių.
Italijoje veikia trys didžiausios mafijos organizacijos: Neapolio Camorra, Sicilijos Cosa Nostra ir Kalabrijos N‘deanghety. Anot Confesercenti raporto, jų metinės pajamos siekia 7,5 milijardo eurų – tai sudaro apie 7 procentus Italijos bendrojo vidaus produkto.
Tikėkimės, kad po šios viešos protesto akcijos padėtis pagerės ne tik Neapolyje, bet ir kituose Italijos miestuose, o valdžia taikys efektyvesnes priemones ir veiksmus mafijos veiklai pažaboti.
Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: news24.com; onet.pl
Nuotrauka: ntscblog.com
Meniu.lt informacija