„Guinness“ alus – tikras airių pasididžiavimas. Jie su malonumu šį gėrimą gurkšnoja „pubuose“. „Guinness“ alaus skonis labai skiriasi nuo kitų. Ilgą laiką sklandė gandai, esą egzistuoja slaptas komponentas, kuris suteikia šiam alui išskirtinį skonį. Aišku, tai tik gandai, o visa „Guinness“ paslaptis glūdi kruopščiai parinktuose komponentuose, salyklo apvytinime ir preciziškume, lydinčiame kiekvieną alaus gamybos etapą. Nieko nuostabaus, kad „Guinness“ alus yra populiariausias tamsus alus pasaulyje. Kasdien išgeriama apie 9 milijonus bokalų šio alaus.
Stebėdami „Guinness“ alaus pilstymo į bokalus procesą iš pradžių pamatysite, kad teka ne juodas skystis, o tiršta ruda puta. Po akimirkos bokale pamatysite juodą skystį, kurį puošia tiršta balta (!) puta, ant kurios galima net rašyti. Ši unikali puta susideda iš azoto burbuliukų, kurie yra ištirpę aluje. Dažniausiai ant šios putos barmenai išpaišo keturlapį dobilą.
„Guinness“ mokslininkai pastoviai tobulina alaus gamybos technologijas ir gerina alaus kokybę. Paskutinis jų išradimas buvo speciali skardinė alui su vidine plėvele. Plėvelė turi mikroskopinę angą, kuri padaryta lazeriu. Kai atidaroma tokia alaus skardinė, dėl skirtingo slėgių lygio, alus persisunkia per tą angą, o ištirpęs azotas išlaisvinamas burbuliukų pavidalu. Šis išradimas „Guinness“ kainavo 5 milijonus Britanijos funtų (!), o viskas buvo daroma tam, kad šio alaus mėgėjai galėtų mėgautis ir gerti alų ne tik „pubuose“, bet ir namie.
„Pubuose“ prie „Guinness“ alaus bokalo gali vykti diskusijos iki pat ryto, kodėl šio alaus burbuliukai nekyla į viršų, o leidžiasi žemyn. Šis efektas pasižymi burbuliukų, kurie paliečia bokalo sienelę, stabdymu, kai jie kyla į viršų. Burbuliukai, esantys bokalo centre, yra laisvi – jie suformuoja kylančių į viršų burbuliukų koloną. Kylantys burbuliukai sukelia srovę. Kai alus, esantis centre, kyla į viršų, alus, esantis bokalo pakraščiuose, leidžiasi žemyn. Tokia alaus srovė verčia alaus burbuliukus bokalo pakraščiuose leistis, o ne kilti aukštyn. Šis procesas vyksta kiekviename skystyje, tačiau jį labai lengva pastebėti bet kuriame stout tipo aluje, kadangi šis alus pasižymi tamsia skysčio spalva ir šviesiais burbuliukais.
Guinnessas Briano Boru arfą naudoja kaip savo prekės ženklą. Brianas Boru 1002-1014 metais buvo Airijos karalius. Ši XIV amžiaus arfa, kurią galima pamatyti Trejybės koledže (Trinyty College), Dubline, buvo Airijos simboliu nuo XVI amžiaus – Henriko VIII karaliavimo laikų. Guinnessas pasiskolino arfą kaip logotipą 1862 metais, ji buvo pakreipta į kairę, o ne į dešinę pusę.
Arfos kryptis pasikeitė, kai buvo suformuota Airijos Respublika. Valdžia norėjo vėl susigrąžinti simbolio tapatumą, kuris buvo siejamas ne tik su Airija, bet ir su stipriu porteriu – „Guinness“ alumi. Valdžia pareikalavo, kad aludariai nustotų naudoti arfą. „Guinness“ atsisakė, bet sutiko pakeisti arfos kryptį. Tokiu būdu „Guinness“ logotipas vartotojų sąmonėje buvo nutolintas nuo Airijos simbolio.
„Guinness“ alus turi ilgą reklaminės kampanijos istoriją – nuo daugybės televizijos reklaminių apdovanojimų iki padėkliukų alui bei reklaminių plakatų.
„Guinness“ įspūdingas populiarėjimas buvo sąlygotas sėkmingos reklaminės kampanijos. Populiariausios, žinomiausios reklamų serijos buvo sukurtos 1930 ir 1940 metais firmos „Bensons‘s advertising“. Šios reklaminės kampanijos pradinius eskizus kūrė menininkas John Gilroy. Bensono sukurtuose plakatuose buvo tokie šūkiai: „Guinness jėgai“ (Guinness for strenght), „Puiki diena Guinness alui“ (Lovely Day for a Guinness), „Guinness padaro tave stipriu“ (Guinness Makes You Strong), „My Goodness My Guinness“ ir populiariausias – „Guinness is Good For You“. Plakatai buvo puošti išskirtiniais Gilroyo piešiniais, kuriuose pagrindiniais veikėjais dažnai tapdavo tokie gyvūnai kaip kengūros, strutis, ruonis, liūtas. Tačiau dažniausiai tai būdavo tukanas (atogrąžų miškų paukštis). Tukanas tapo nemažiau žinomu ir atpažįstamu „Guinness“ alaus simboliu nei arfa.
Elena Germanovič
Parengta pagal www.nawidelcu.pl, www.en.wikipedia.org
www.en.wikipedia.org, www.artfiles.art.com, www.is2.okcupid.com nuotr.
Meniu.lt informacija