Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Garsioji F. Miterano vyno kolekcija sėkmingai parduota iš varžytinių

2005-06-19
Publicējiet savu rakstu

Fransua Miterano (Francois Mitterand) šeima, išstačiusi tarptautinėse varžytinėse brangiausią buvusio Prancūzijos prezidento palikimo dalį - jo garsiąją asmeninę vyno kolekciją, kurioje buvo ir 1865 metų šampano ir kitokių vynų buteliai, dovanoti aukštų užsienio politikų, patenkinta rezultatu, kuris buvo kelis kartus didesnis negu tikėtasi, - pelnyta net 14 tūkst. 683 eurai.

Buvęs valstybės vadovas garsėjo subtiliu skoniu, tai turėjo įtakos jo „vyno archyvui“. Didžiąją jo dalį sudaro Bordo vynas, taip pat konjakas ir armanjakas, kuriuos ypač mėgo F. Miteranas. Kolekcijoje - taip pat puikiausi Prancūzijos vynai: „Chateau d'Yquem“, „Montrachet“, „Meursault“.

Buvusio prezidento našlė Danielė Miteran (Danielle Mitterand) tokiu būdu tikėjosi surinkti pinigų, už kuriuos ketino rūsį paversti meno studija savo marčiai, aiškino varžytinių rengėjų firmos „Drouot“ atstovė Tjeri de Megrė (Thierry de Maigret).

„Kiekviena partija surinko du tris kartus daugiau pinigų, negu tikėtasi“, - sakė ji.

„Įsigijau 1967 metų raudono „Bordeaux“ vyno bei du didelius butelius šampano“, - gyrėsi vyno pirklys Markas Bernjė (Marc Bernier), pirkęs gėrimus ne tik dėl turinio, bet ir dėl buvusio savininko prestižo. „Kai kuriuos išgersime, kitus dar palaikysime“, - aiškino jis.

Kitas pirkėjas, Mišelis (Michel), neatskleidęs savo pavardės, skundėsi, kad jam nepavyko įsigyti 5 butelių burgundiškojo raudono „La Grande Rue“, kuris buvo parduotas už 310 eurų.

„Mano riba buvo 300 eurų, - pasakojo jis. - Žinau tą vynuogyną - jo plotas nedidelis, iš ten gaunamas labai geras vynas, o 1990-ieji buvo labai geri metai ir Burgundijoje, ir Bordo“.

1865 metų šampanas „Delamain“, vertas 300-400 eurų, bet parduotas už 766 eurus, o keraminis armanjako („Armangnac“) butelis su užrašu „apie 1890“, parduotas už 412 eurų, buvo vertintas tik 50-60 eurų.

Privačioje Miteranų rezidencijoje Paryžiuje (Rue de Bievre) esančiame rūsyje buvo ir 1957 metų portveino „Fonseca“, buvusiam prezidentui padovanoto Portugalijos įstojimo į Europos Sąjungą proga, taip pat vokiškų vynų, kuriuos tikriausiai dovanojo buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kolis (Helmut Kohl).

ELTA