Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Dešros ilgis prilygsta atstumui nuo Vilniaus iki Kauno (Vilnius-Kaunas)

2006-12-01
Publicējiet savu rakstu

Kad ir kaip išdidžiai skambėtų šalia magistralės esančių užeigų pavadinimai – tvirtovė ar dvaras, – ne paslaptis, kad išrankesni svečiai jose dažnai pasigenda gero aptarnavimo ar kokybiško maisto. Nusprendėme patikrinti, ar ši taisyklė galioja 35 kilometre šalia magistralės Vilnius–Kaunas šiemet duris atvėrusiose ir ambicingai restoranu pasivadinusiose „Keturiose sostinėse“.

Pagal tai, kiek automobilių prie pakelės užeigų stovi, galima spėti, kad daugumai pravažiuojančiųjų pasirinkti, į kurią iš jų užsukti, padeda ne tik skambus pavadinimais, bet ir statinio dydis (gal todėl, kad tokį lengviau pastebėti, o gal tokiame yra daugiau kam save parodyti). Restorano pavadinimas „Keturios sostinės“ simbolizuoja kryžkelę tarp trijų istorinių – Kernavės, Trakų ir Kauno – ir dabartinės sostinių. Vienu metu kryžkelėje gali valgyti apie 300 svečių.

Niekas nepasitinka
Dviejuose restorano aukštuose vienas šalia kito pasieniais sustatyti mediniai stalai skiriasi tik dydžiu, tačiau nuošalesnį tarp jų vargu ar rasite. Kaip vėliau kalbinta sakė Rytė Rugienė, restorano savininkė, tiems, kas pageidauja konfidencialesnės aplinkos, jie turi paruošę trečią aukštą. Čia, pasak jos, ir muzika skamba tyliau, ir staliukai sustatyti atokiau vienas kito. Tačiau nei mums, nei kitą dieną ten buvusiam fotografui pakliūti į jį nepavyko – įėjimas buvo užstatytas kėdėmis. „O todėl, – vėliau sakė šeimininkė, – kad visi pirmiausia ir taikosi užimti šias vietas.“

Tad norintiesiems į trečią aukštą reikėtų išspręsti mįslę, kaip ten patekti. Administratorės, kuri turėtų susodinti svečius pagal jų pageidavimus, restorane nėra, o tie, kas ieškos vietos savarankiškai, ras įėjimą užstatytą kėdėmis. Stoviniuoti ir laukti prie durų, kol tave pastebės, neverta – mes bandėme ilgai. Beje, stoviniuoti ir dairytis čia yra į ką – balkiai, atraminiai stulpai, skliautai kaip kokioje bažnytėlėje suręsti iš senų, ornamentais dabintų rąstų. Nenuostabu, kad restorano statybos truko daugiau nei 3 m. Galima numanyti, kiek užtruko senų klojimų, iš kurių atkeliavo minėtieji rąstai, paieškos, atnaujinimo ir dekoravimo – tautodailininkas Rimas Vilkas juos išraižė dailiais ornamentais – darbai. Tiesa, dizainerio Aleksandro Zimiatino sprendimas interjerą išmarginti nelietuviškais raštais ir kiek keistokais keturias sostines vaizduojančiais piešiniais, panašu, buvo klaida. „Taip, interjeras chaotiškas, tačiau mūsų stiprybė ne jis, o – virtuvė“, – jau mus išlydėdama pritarė p. Rugienė ir paaiškino, kad restoranas patalpas nuomoja.

Patiekalai neprasti
„Keturių sostinių“ valgiaraštis sudarytas taip, kad svečiui ilgai vargti prie jo neteks – patiekalų sąrašas trumpas, o prie kiekvieno iš jų surašyti pagrindiniai ingredientai. Skubantiesiems verta rinktis iš grafos „Pietūs skubantiems“. Šiuos patiekalus restorane žadama patiekti per 10–15 min. Kitų teks laukti, nes jie ruošiami „nuo peilio“, t. y. pjausnys bus atpjautas ir pradėtas ruošti tik jums užsakius.

Valgiaraštyje dominuoja lietuvių pamėgti europietiški ir lietuviški patiekalai. Pirmuose jo puslapiuose 19 pavadinimų picų sąrašas. 25 cm skersmens picos čia kainuoja nuo 10 iki 17 Lt. Ar skanios, ragauti neteko, tačiau kepamos malkomis kūrenamoje krosnyje, o tuo pasigirti Vilniuje gali vos kelios picerijos. Salotos „Keturiose sostinėse“ kainuoja nuo 4 iki 8 Lt. Tos, kurių mes ragavome, keptų vištienos kepenėlių, paskanintų greipfrutais ir šviežiomis avietėmis (8 Lt) – buvo skanios, lengvos ir neįprastos, kaip ir žadėjo padavėja. Prie jų puikiai derėjo ir padavėjos parinktas australiškas „Jacob's Creek Semillon Chardonnay“ baltasis vynas (100 g/ 5,20 Lt). Pašnekovas gyrė ir jautienos didkepsnio sultingumą ir minkštumą (25 Lt), nors padavėja su juo prieš tai ir nederino, kiek smarkiai iškeptą patiekti.

Sutarėme, kad virtuvė „Keturiose sostinėse“ nėra prasta ar šabloniška – net ir įprasti patiekalai čia pagardinti įmantresniais padažais ar prieskoniais. Išrankiems lietuviškų patiekalų mėgėjams turėtų įtikti krosnyje kepti kiaulienos šonkauliukai su medaus ar brendžio padažu (14 Lt), keptuvėje patiekiamas liežuvis su obuoliais (16 Lt), veršiena su baravykais (18 Lt). Didesnei kompanijai „Keturiose sostinėse“ siūloma paragauti 39 Lt kainuojančio patiekalo „Tarp Vilniaus ir Kauno“, t. y. 102 cm restorane gaminamos kiaulienos dešros, kurios ilgis simbolizuoja atstumą tarp šių miestų. Užsisakiusiems šio patiekalo, be dešros, keptų bulvių, daržovių ir padažo, bus atnešti 6 stikliukai po 25 g samanės (gamintos jau ne restorane). Kainos „Keturiose sostinėse“, turint minty, kad maistas ruošiamas su meile, nes valgiaraštyje skelbiama „kaip pas mamą“, nėra didelės. Tačiau vertindami patiekalų kokybę dedame vieną minusą – trintų vaisių kokteilyje (5,50 Lt) viena iš tyrių jau buvo kiek rūgtelėjusi.

Jolanta Malinauskienė
„Verslo žinios“, 2006 11 24
Skaityti kitus „Verslo žinių“ straipsnius>>