Pekino ančių veislė išvesta Kinijoje, Beijingo srityje, dar prieš tūkstančius metų. Pekino antys yra pagrindinė mėsai auginamų ančių veislė. Šios veislės antys užauga iki 3 ir daugiau kilogramų svorio. Paprastai tokį svorį paukščiai užsiaugina per 10-12 savaičių. Šalies nacionalinio patiekalo istorija siekia garsiosios kinų Sungų dinastijos (960-1279) laikus. Tuomet antis būdavo kepama molio apvalkale. Vėliau, Juanų dinastijos laikais (1271-1368), viešpataujant mongolams, stengdamiesi prisitaikyti prie valdovų iš Šiaurės skonio tradicijų, antį prikimšdavo avienos. Ir tik vėliau, nuo Mingų dinastijos (1368-1644), pirmenybė buvo teikiama ypatingai baltųjų ančių veislei su plona odele ir minkšta mėsa.
Istorijos šaltiniuose minima, kad Pekino antis ruošiama apie šešiasdešimt dienų. Papjautai ančiai atliekamos dar kelios „kulinarinės procedūros“. Kad išsilygintų raukšlės, tarp odos ir mėsos pripučiama oro, tuomet paukščio oda atrodo gražiai, o iškepusi būna labai traški. Kad antis nebūtų blyški, įtrinama maltoze (salyklo cukrumi). Pagal visas tradicijas paukštis kepamas ant atviros ugnies, apskritoje krosnyje, kūrenamoje datulių, persikų ar kriaušių malkomis, kurios mėsai suteikia ypatingą aromatą.
Prieš patiekiant į stalą, antis supjaustoma į 120 gabalėlių (kai kur rašoma, jog į 80 ar 100) ir patiekiama su blyneliais, vadinamais muxu, su įvairiais padažais, pavyzdžiui, cukraus bei česnako padažu, svogūnų laiškais ar porais. Kartais patiekiamos ir kitokios daržovės, kaip antai šiaudeliais pjaustytos morkos ar agurkai.
Kaip Pekino antis valgoma? Anties gabalėlis panardinamas į padažą, įvyniojamas į blynelį (arba pats blynelis ištepamas paruoštu padažu ) su daržovėmis, ir skanaujamas. Paprastai tai, kas liko nuo paruošto patiekalo – mėsa, kaulai – panaudojami kitiems patiekalams, sultiniui. Tačiau dalis restoranų norintiems viską supakuoja, tad gardžiojo valgio likučiais galima pasimėgauti namuose. Namų sąlygomis tokio delikateso nepavyks pasiruošti, tačiau daugybėje specialių maisto svetainių siūloma receptų su Pekino antimi. Galbūt ją galima pakeisti ir kita. Bet kokiu atveju, visur reikia išradingumo.
Parengė Jolanta Bagurskienė
Nuotrauka: www.nfis.com.au
Video: www.videojug.com/film/how-to-make-peking-duck
Meniu.lt informacija