Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Dėl alaus ir giros gėrimo „Dvaro mišas“ reklamos (VTAKT)

2007-04-23
Publicējiet savu rakstu

2007-03-16 akcinei bendrovei „Gubernija“ buvo skirta 2000 litų piniginė bauda už Alkoholio kontrolės įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 6 punkto, 29 straipsnio 1 dalies 4, 6, 7 ir 11 punktų pažeidimus.

Buvo nustatyta, kad AB „Gubernija“ (įmonės kodas 144715765, Dvaro g. 179, Šiauliai) gamina ir į rinką teikia alaus ir giros gėrimą „Dvaro mišas“, alk. 3,5 tūrio proc., 0,5 l skardinėse, ant kurių parašyta „Naujiena DVARO MIŠAS Ugniniams saulėlydžiams begęstant, iškiliuose anuomet dvaro rūmuose, neretai panelės ir ponaičiai mėgavosi nekaltais maišyto skonio gėrimais. Sodrios giros taurė pagardinta KUNIGAIKŠČIŲ alumi ne tik maloniai šildė, bet ir nuteikė žaismingai. Subtilus, gilios vario spalvos su aukšta rusva puta mišas maloniai žavi salstelėjusiu skrudinto salyklo, džiovintų gyduolių žolelių ir karamelės prašmatniais aromatais. O tarsi iš niekur atsirandantis javų ir žemės kvapas – lyg akcentas, atskleidžiantis tikrąją šio gėrimo prigimtį. GUBERNIJA ALUS NUO 1665 TIK TAI, KAS TIKRA.“

Šis reklaminis užrašas sieja alaus ir giros gėrimo vartojimą su fizinės būklės ir psichinės veiklos pagerėjimu, su stimuliuojančiomis, raminančiomis ir kitomis gydomosiomis savybėmis, pateikia neteisingą ir klaidinančią informaciją apie alkoholinius gėrimus.

AB „Gubernija“ pristatydama alkoholinį gėrimą „Dvaro mišą“ kaip nekaltą gėrimą prilygina jį vaisvandeniams, kitiems gaiviesiems gėrimams ir klaidina vartotojus dėl neutralaus alkoholio poveikio – atvirkščiai, vartojant alkoholinius gėrimus daroma žala žmonių sveikatai, alkoholio vartojimas turi neigiamų padarinių fizinei, psichologinei ir socialinei asmenų, jų grupių ar net visuomenės būklei. AB „Gubernija“ teigimu, aptariamame gėrime yra gyduolių žolelių, kas statistiniam vartotojui leidžia preziumuoti gydomąjį alkoholinio gėrimo poveikį. Negalima laikyti teisinga informacijos, kad alkoholio produktas gerina fizinę ir psichologinę būklę, turi stimuliuojantį ir gydomąjį poveikį.

Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 1 d. 4 p., 6 p., 7 p., 11 p., draudžia visų formų alkoholio reklamą, siejančią alkoholio vartojimą su fizinės būklės pagerėjimu, psichinės veiklos pagerėjimu, asmeninių problemų sprendimu, siejančią alkoholio vartojimą su stimuliuojančiomis, raminančiomis ir kitomis gydomosiomis savybėmis bei pateikiančią neteisingą ir (ar) klaidinančią informaciją apie alkoholinius gėrimus.

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2002-12-24 įsakymu Nr. 677 patvirtintos Lietuvos Higienos normos HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ 11 p. nustato, kad maisto produktų (alkoholiniai gėrimai priskiriami maisto produktams) ženklinimas ir ženklinimo būdai neturi klaidinti pirkėjo, dėl maisto produktų charakteristikų, maisto produktui priskirto poveikio arba savybių, kurių jis iš tikrųjų neturi. AB „Gubernija“, skleisdama komercinę informaciją ir leisdama vartotojams suprasti, kad „Dvaro mišas“ – nekaltas maišyto skonio gėrimas, kuris maloniai šildo ir nuteikia žaismingai ir kuriame yra džiovintų gyduolių žolelių, šiam alkoholiniam gėrimui priskyrė charakteristikas, poveikį ir savybes, kurių jis iš tikrųjų neturi. Toks ženklinimas neatitinka Lietuvos Respublikoje galiojančių reikalavimų.

Alkoholio kontrolės įstatymo 17 str. 1 d. 6 p. Lietuvos Respublikoje draudžia parduoti alkoholinius gėrimus, kurių ženklinimas neatitinka Lietuvos Respublikoje galiojančių reikalavimų.

Atkreipiame ūkio subjektų, prekiaujančių ir laikančių alkoholinį gėrimą – alaus ir giros gėrimą ,,Dvaro mišas”, ant kurio skardinės pateikta anksčiau nurodyta reklaminio pobūdžio informacija, kad jų veiksmai pažeidžia Alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimus.

Pasak Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos (VTAKT), įmonėms, prekiaujančioms ir laikančioms alkoholinius gėrimus, ant kurių skardinių pateikta aprašyta informacija, prieštaraujanti Alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimams, gali būti skiriama nuo 1 iki 80
tūkst. litų bauda.


VTAKT ir Meniu.lt informacija