Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Austrių degustavimo subtilybės (Vilnius)

2008-05-14
Publicējiet savu rakstu

Vieną arba du kartus per mėnesį „Esse“ restorane vyksta įvairios degustacijos. Susirinkusius kaskart nustebina vis kitoks degustacinis meniu, o vakaro vedėjas neleidžia nuobodžiauti, pasakodamas apie maistą bei gėrimus, kurie degustuojami tą vakarą. Skanus maistas, prie jo puikiai parinkti gėrimai, ekspertų patarimai ir, žinoma, gerai praleistas vakaras – visa tai – restorane „Esse“.

Neseniai vykusio austrių degustavimo vakaro „Iki kito austrių sezono“ metu maisto ir gėrimų derinius pristatė bei jų subtilybes atskleidė 2007 metų Lietuvos someljė čempionas Arminas Darasevičius. Vyras visus užkrėtė gera nuotaika ir intrigavo pasakojimais: Arminas išdavė paslaptį, kad austrių sezoniškumas yra savotiška „legenda“, pasakojanti, jog pavasarį austrės tiesiog pradeda neršti ir jų tiekimas į restoranus nutraukiamas, o rudeniop vėl atnaujinamas.

Vyras teigė, jog pakrančių gyventojai jas vis tiek gaudo ir valgo net ir „ne sezono“ metu. Kai kur austrės yra kultivuojamos: auginamos fermose – specialiai jūroje įrengtuose plotuose. Jos auginamos krepšeliuose, o kai užauga – plukdomos į krantą. Austrių mėgėjai gali užsisakyti austrių „turne“ ir savo akimis pamatyti visą procesą. „Austrių fermos savininkai tarsi ūkininkai vaikšto su guminiais batais – ištempia austres į krantą ir vaišina svečius – jos labai šviežios ir skanios.“

„Austres galima valgyti su citrina, tačiau citrina šiek tiek gadina skonį – žalioji citrina tinka labiau, tarpusavyje puikiai dera austrės ir raudonojo vyno-acto padažas. Austrės degustuojamos su šampanu arba su baltuoju sausu vynu. Austrių ir šampano derinys yra klasikinis, žinomas nuo seno, net neaišku, kas ir kada jį atrado.“

Arminas pasakojo, kad kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, todėl žmogės gali suvalgyti nevienodą kiekį austrių: vieni tik 2-3, o kiti net 13 ar 20. Taip yra todėl, kad austrėse yra labai daug baltymų, žmogaus organizmas gali jų netoleruoti. Arminas taip pat perspėjo, kad visada reikia patikrinti austrių šviežumą: jei jos atrodo padžiuvusios ar kyla įtarimas, jog jos sugedusios, jų jokiu būdu negalima valgyti. Austrės turi kvepėti tik sūriu vandeniu. Beje, restoranas „Esse“ gegužės pabaigoje-birželio pradžioje organizuos dar vieną degustaciją, kurios tema – šparagai.


Parengė Elena Germanovič
Nuotrauka: www.gouk.about.com;