Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Alaus, šunų ir parduotuvių rojus

2004-12-08
Publicējiet savu rakstu

Prieš savaitę pagrindinėje Miuncheno aikštėje, šalia rotušės, pradėjo veikti kalėdi­nis turgus. Jame, kaip ir kasmet, prekiauja­ ma originaliais šventiniais niekučiais, gurkš nojamas glintveinas, valgomi karsti kašto­ nai. Priežasčių čia atvykti ne darbo reika­ lais galima susigalvoti ir daugiau — mieste gausu puikių alaus barų, kuriuose galima išgerti čia verdamo alaus, užkąsti Miunche­ no dešrelių ir tradicinių sūrio riestainių, apsipirkti gausybėje parduotuvių. Galima suteikti peno ir dvasiai, nes iki kitų metų sausio 9 d. Miunchene dar galima pamatyti Gogeno, van Gogo ir Dali paveikslus.

Beveik per tris valanda „airBaltic“ lėktuvu į Vilniaus nuskridę į Bavarijos centrą   Miuncheną žvalgytuves pradedame nuo oro uosto, nes tai beveik atskiras miestelis mieste. 30% pajamų oro uostas gauna ne iš skry­džių, o kitos veiklos - konferencijų salių, viešbučio, kavinių, barų, parduotuvių, diskotekų, čia ren­giamų pristatymų, madų demonst­ravimo, mugių, koncertų ir pan. Tai vienintelis oro uostas pasau­lyje, kuriame yra net ligoninė, chi­rurgijos klinika. Oro uosto vadovai tikisi, kad į šią ligoninę atvažiuos gydytis vis daugiau arabų, rusų.

„Kempinski“ - branginantiems laiką
Čia pat, oro uoste, yra ir penkių žvaigždučių viešbutis „Kempinski“. Jis įrengtas ypač skubančių ir itin daug po pasaulį keliuajančių verslo žmonių patogumui. Nemažai iš jų atskrenda į Miunceno oro uostą, dalyvauja čia rengiamoje konferencijoje ir net neišėję iš oro uosto vėl iškrenda. Taigi prabangusis  „Kempinski“ labai tinka tiems, kurie taupo savo laiką bei gyveną pagal principą, jog laikas - pinigai. Tačiau, „VŽ Savaitgalio“ žiniomis, šiuo viešbučiuju naudojasi ir kai kurie Lietuvos slidinėjimo mėgėjai, į Austijos Alpes žiemą vykstantys ne automobiliais, o lėktuvais - per Miunceną. Didelį viešbučio holą puošia palmės ir dirbtinių gėlių vazonėlių instaliacijos kelių aukštų stikliniame gaubte. Svečiai kalbasi ir dirba prie mažų stalelių, šioje vie­ toje filmuojama viena iš populia­ riausių Vokietijos spuito laidų, tad neretai čia galima sutikti viso pa­ saulio sporto žvaigždžių.

Net ir negyvenantiesiems vieš­ butyje galima už 20 EUR diena nusipirkti vienkartinį bilietą į „Kempinski“ sporto ir poilsio kompleksą. Leidžiamės viešbu­čio laiptais žemyn - prieš alkis tyvuliuoja žalsvas baseino vanduo, patalpa originaliai dekoruota. Čia įrengta sporto salė su treniruok­liais, saunos, garinės pirtys, sūkurinės vonios, teikiamos visos sveikatingumo paslaugos.

Standartinis kambarys viešbu­tyje „Kempinski“ kainuoja 181- 250 EUR, liukso apartamentai - 530 EUR, diplomatų aparta­mentai - 700 EUR, senatorių apar­tamentai - 930 EUR.

Netoliese oro uosto yra dar 6 viešbučiai.

Lankytojų terasa romantikams
Miuncheno oro uostas nėra tik ta vieta, iš kurios išskrendama ir atskrendama. Būtent čia savaitgaliais mėgsta lankytis miuncheniečiai. Juos, kaip ir oro uos­to svečius, žavi galimybė pasė­dėti jaukiuose alaus baruose, ku­riuose galima gauti čiapat ver­damo gėrimo (bokalas kainuoja 2 EUR), apeiti 200 vienoje vie­toje esančių parduotuvių, apsi­lankyti maisto galerijoje, kurio­je įrengtas ir Azijos šalių resto­ranas, lankytojų terasa. Ši tera­sa, išpuošta gėlėmis, veikia 8-22 vai. Sumokėjęs visai nedaug - tik 2 EUR, o vaikai iki 14 m. įlei­džiami nemokamai, gali sėdėti ir romantiškos nuotaikos apimtas stebėti kylančius ir besileidžian­čius lėktuvus.

Naudotis internetu 1 vai. oro uoste esančioje kavinėje kainuoja 5 EUR.

Taigi oro uoste atlikę daugybę reikalingų dalykų galite skristi reikiamu maršrutu į bet kurį žemyną, toliau keliauti automobi­liu į kaimynines šalis (iki Aust­rijos sienos - 110 km.) arba vykti pasigrožėti miesto centru. Iki jo - apie 30 km.

Bilietas traukiniu iš oro uosto į centrą kainuoja 8 EUR, o taksi sumokėsite apie 50-60 EUR.

Prieskoniais kvepiantis turgus
Miuncheno širdis - Mariano aikštė (Marienplatz), kurioje ką tik buvo įžiebta didžiulė iš mažo Alpių miestelio atvežta kalėdinė eglė ir prasidėjo šurmulinga Ka­lėdų mugė. Aikštė, suaugusi su didžiule neogotikinio stiliaus ro­tuše, atrodo lyg kalėdinis paveiks­lėlis. Pasiklausę varpų ir pasigrožėję besisukančiomis laikro­džio statulėlėmis galite keliauti į netoliese esantį maisto produktų turgų (Viktualienmarkt). Jei tik nelabai šalta, žmonės turgaus aikštėje gurkšnoja, žinoma, ne ką kita, o nestiprų tik išvirtą alų, flintveiną, valgo keptus kaštonus, gardžias dešreles. Kiekvienam paviljone - vis kiti produktai: šviežios žuvys, mėsa, daržovės, prieskoniai, kalėdiniai vainikai ir iš kvapių prieskonių surištos kalėdinės puokštelės. Ko tik čia nėra - viskas kvepia ir visko norisi nusipirkti.

100 gr šviežios lašišos kainuoja ,50 EUR. didžiųjų moliuskų - 4,50 EUR, tigrinių krevečių - 4 EUR, valgomųjų kaštonų - 7,5 EUR. Miuncheniečiai teigia, jog tai nėra pigus turgus, pigesnės prekės prie miestyje, bet jie nelinkę išmainyti malonumo keliauti per išlikųsi (apie 60% Miuncneno senamiesčio buvo sugriauta per Antrą jį pasaulinį karą) ir atstatytą senamiestį su krepšiu kvepiančių produktų ir kalėdinių namų papuošalų.

Salėse eksponuojami šedevrai
Miuncheno senamiestis žavus trejais išlikusiais miesto var­is. Vienuose iš jų įrengtas komedinių figūrų muziejus. Bilietas į jį kainuoja 2 EUR, tačiau, juokauja muziejaus vadovai, jei jums 99 metai, jūs galite savo tėvus čia atsivesti nemokamai.

Jei domitės istorija, galite ap­lankyti karališkuosius žiemos, ku­rie yra centre, ir vasaros, esan­ čius truputį už miesto, rūmus. Va­žiuojame į karalių vasaros rezi­denciją. Prieš mus - balta Versa­lio rūmų kopija. Rūmus, jei jie būtų vien muziejus, Bavarijos krašto kultūros institucijoms iš­laikyti būtų per brangu, todėl lan­kytojams šiame didžiuliame pas­tate skirtos tik kelios salės. Ki­ tose patalpose dirbama. Įsigiju­sieji 50 EUR kainuojantį bilietą Bavarijos krašto kultūrinius ir istorinius objektus gali lankyti vienus metus.

Grįžę į centrą sukame į Moder­naus meno muziejų (Kunsthalle). Jame iki sausio 9 d. eksponuojami Vincento van Gogo, Go­ geno, Salvadoro Dali, Paulo Se­ zano, Renuaro paveikslai, Rodeno skulptūros. Tikruosius šedevrus, daugeliui matytus tik meno al­bumų puslapiuose, pamatyti at­sieis tikrai nedaug bilietas kai­ nuoja 8 EUR. Žurnalistams su pažymėjimais suteikiama 50%

Garsusis alaus baras
Pasikultūrinus galima ir atsi­pūsti. Ko jau ko, bet alaus barų Miunchene tikrai nestinga. Einame apžiūrėti įspūdingiausio, to, kuriame miunchenietis Adolfas Hitleris, pasakojama, užsilipęs ant statinės rėždavo kalbas. Įeiname. Prie ilgų stalų ūžia vyrai, pasi­statę mūsų akiai neįprasto dydžio - litrinius - alaus bokalus (kaina – 6,20 Et IR). Orkestrėlis ant pakylos groja tipišką vokiš­ką muziką, tad taip ir norisi, iš­ kėlus alaus bokalus, linguoti į muzikos taktą. Tai alaus daryk­la ir baras „ Hofbrauhaus“. Nuolatiniai ir ištikimiausi lankyto­jai šiame bare turi savo bokalus, kuriais niekas kitas negali nau­dotis, įspūdingas baras ir vietų skaičiumi. Jų jame net 1.250. Miunchene — daugybė vielų ir pas­tatų, kurie vienaip ar kitaip su­siję su fiureriu, tačiau apie jas gidai kalba nenoriai. Buvo pasa­kyta tik tai, jog visi su šiuo asmeniu susiję pastatai, net ir ta­da, kai miestas buvo bombarduo­ tas, yra išlikę.

Tačiau didžiuliu alaus baru gali stebėtis tik atvykėliai. Miuncheniečiai įpratę prie grandiozinių alaus švenčių. Garsiausia iš jų - spalio mėnesį 16 dienų vykstan­ti alaus šventė. Šiemet joje alų gėrė 6 mln. žmonių. Suprantama, ne visi tokius išbandymus ištveria, tad jų paslaugoms netoli šven­tės laukų esanti ligoninė, kurios medikai maloniai išplaus skrandį ir išblaivins. Be to, visada pastatoma 20 vietų palapinė, kurioje nebepaeinantys gali nusnūsti. Da­bar laukai, kuriuose spalį ūžia alaus mėgėjai, tušti.

Parduotuves užplūdę rusai
Į Miuncheną populiaru skris­ti apsipirkti, nes šis miestas dar vadinamas ir parduotuvių roju­mi. Ir iš tikrųjų vidutinio lygio parduotuvėse neretai išgirsi kal­bant rusiškai. Rusus nesunkiai gali atskirti ir iš išvaizdos - ant jų kaklų vis dar kabo įspūdingo storio aukso grandinės su dar įspūdingesnio dydžio auksiniais kry­žiais. Yra gatvių, kuriose - tik aukštosios mados prekių parduo­tuvės. Tik šiose vietose ir pama­tome gražuoles vokietes, kurios, pasak gidės, kitomis gatvėmis ne­ vaikšto - tik pravažiuoja automo­ biliais.

Šis miestas - ir šunų rojus. Jie vaikšto ne tik išpuoselėti, aprengti specialia apranga, bet turi tiek teisių ir yra taip puoselėjami, kad jiems galima pavydėti. Žmonės su šunimis gali lankytis kavinė­se, įleidžiami į parduotuves ir vieš­bučius. Jie lydi savo šeimininkus į darbą ir ten praleidžia visą darbo dieną (juk sūneliui liūdna vienam namuose). Mus lydėjusi gidė pa­sakojo, jog jos agentūroje net 4 žmonės į darbą ateina su šuni­mis. Šefas to nedraudžia. Jis sa­ko: „Šunys vieninteliai džiaugiasi, kai aš pasirodau darbe“. Kai vienas žmogus paskambino į viešbutį klausdamas, ar gali atvykti su šunimi, išgirdo tokį atsakymą: „Taip. Žinoma. Jūs visada maloniai laukiami, nes šuo niekada neišdegins cigarete kilimo, nie­kada neišlaistys raudonojo vyno ant patalynės ir niekada mūsų baltais rankšluosčiais nenusivalys savo batų. Taigi visada laukia­ me jūsų su šunimis“.

Trijų kambarių (bet ne miega­mųjų!) butas šio puikaus miesto centre kainuoja 400,000-600 000 EUR.

Inga Liutkevičienė iš Miuncheno
„VŽ Savaitgalis“