1. PRODUKTAI TURI BŪTI ŠVIEŽI
Jūsų patiekalas nesukels didelio apetito, jei jam naudosite apdaužytas daržoves ar apvytusias salotas. Fotografuojant stambiu planu, išryškėja kiekviena detalė, todėl negadinkite savo nuotraukų prastais produktais. Apipurkškite salotas šaltu vandeniu – taip jos atrodys gaivesnės. Žuvies ir mėsos patiekalus lengvai aptepkite aliejumi. Jūsų maistas turi atrodyti valgomas ir natūralus, todėl nepersistenkite apdorodami nuotraukas ir naudodami įvairius filtrus. Neperkepkite mėsos bei žuvies, kad maistas nuotraukose neatrodytų suglebęs.
2. BŪKITE PASIRUOŠĘ FOTOGRAFUOTI GREITAI
Išsilydęs sūris ilgainiui sukietėja, šviežios žolelės nuvysta ir visas patiekalas praranda savo reprezentacinę išvaizdą. Todėl turėtumėte iš anksto apgalvoti kompoziciją, išdėlioti objektus ir sureguliuoti fotoaparato nustatymus. Vos ištraukę pyragą iš orkaitės, apibarstykite jį cukraus pudra ar cinamonu ir iškart pradėkite fotografuoti. Jei patieksite ledus ant sauso ledo, jie ne taip greit ištirps, o Jūs laimėsite kelias minutes gerai nuotraukai.
3. IEŠKOKITE NATŪRALIOS ŠVIESOS
Net jei paruošite tobulą patiekalą, seilę varvinančioms nuotraukoms Jums prireiks gero apšvietimo. Fotografuojant maistą dažniausiai užtenka ir vieno šviesos šaltinio. Tiesioginiai saulės spinduliai dažnai yra per aštrūs maisto fotografijai, bet baltos dieninės užuolaidos padės šviesą išsklaidyti. Geriausia fotografuoti natūralioje šviesoje, krentančioje pro langą iš šiaurinės pusės. Toks apšvietimas išryškins Jūsų patiekalo tekstūrą ir detales, tad maistas atrodys žymiai skaniau. Jei norite sumažinti iš kitos pusės krentančius šešėlius, atspindėkite krentančią šviesą reflektoriumi ar tiesiog dideliu balto popieriaus lapu.
4. VENKITE FOTOAPARATO BLYKSTĖS
Nebent norite išgauti aštrius šešėlius ir dirbtinius blyksnius. Prisiminkite – natūrali šviesa yra Jūsų geriausias draugas. Žinoma, blykstė gali ir pasitarnauti, jei išmanote techninius fotografavimo niuansus ir turite papildomos įrangos. Jeigu šviesos neužtenka ir Jūsų nuotraukos susilieja, tiesiog pamėginkite naudoti trikojį arba padidinti užrakto greitį.
5. ĮAMŽINKITE GAMINIMO PROCESĄ
Sukurkite seriją nuotraukų apie tai, kaip Jūsų maistas buvo gaminamas, kaip keitėsi jo spalva ir tekstūra. Supjaustykite, sutarkuokite – nufotografuokite. Įpilkite, išmaišykite – nufotografuokite. Jūsų tikslas yra papasakoti istoriją, kuri palies kiekvieno skonio receptorius. Kai kurios jau paruoštos sriubos ar košės atrodo gana blankiai, taigi, fotografuodami gaminimo procesą, suteiksite nuotraukoms įvairovės. Nepamirškite į kadrus įtraukti ir savo rankų, kurios laiko samtį, maišo padažą ar pjausto produktus.
6. APGALVOKITE FONĄ
Tinkamai parinktas fonas padės sukurti tam tikrą nuotaiką ir pabrėš geriausias patiekalo savybes. Siekiate perteikti jaukią namų atmosferą, iškilmingos vakarienės aplinką ar savaitgalio barberkiu gamtoje nuotaiką? Pasirinkite tinkamus paviršius, ant kurių fotografuosite savo maistą: linines staltieses, medines pjaustymo lenteles, marmurinius stalviršius ir t. t. Papildykite kompoziciją įdomiais įrankiais, servetėlėmis, stiklinėmis, bet neperkraukite kadro. Nuotraukose gražiausiai atrodo pasikartojimai; neretai dvi taurės, pora puodelių, keli obuoliai atrodo geriau nei padėti po vieną.
Nepamirškite, jog dėmesys turi būti nukreiptas į maistą. Štai keli būdai, kaip sukurti natūralesnę nuotrauką:
• Papuoškite nuobodų patiekalą prieskoninėmis žolelėmis, uogomis ar grietinėle.
• Pabarstykite miltų ar cukraus pudros ant stalviršio arba kepimo skardos.
• Įdėkite šviežių ingredientų į mažus indelius ir išdėliokite juos šalia patiekalo.
• Atsikąskite keksiuko ir padėkite jį atgal prie visų kitų.
• Palikite supjaustytus produktus ant lentelės, o peilį padėkite šalia.
• Obuolių pyrago fone padėkite kelis obuolius bei cinamono lazdeles.
• Fotografuokite šašlykus ar mėsainius tiesiai ant grilio grotelių.
7. TINKAMAS INDAS IŠRYŠKINA PATIEKALĄ
Apvalios vienspalvės lėkštės tinka prie daugumos patiekalų ir neblaško dėmesio savo raštais ar neįprasta forma. Tačiau tam tikras maistas, pavyzdžiui, sušiai, geriau atrodys stačiakampėje lėkštėje. Mažos porcijos atrodo estetiškiau ir jas lengviau fotografuoti, o gerai nuotraukai pakaks ir vieno sriubos samčio. Jūsų indai ir kiti įrankiai turi tiesiog blizgėti, todėl nuvalykite bet kokius trupinius ar nuvarvėjimus prieš fokusuodami savo nuotrauką.
8. IŠBANDYKITE ĮVAIRIUS RAKURSUS
Kaip ir fotografuojant žmonių portretus, reikia atrasti kampą, kuris parodys gražiausią Jūsų patiekalo pusę. Eksperimentuokite ir pabandykite fotografuoti iš viršaus, 45 laipsnių kampu, akių lygyje, iš toliau ir stambiu planu. Tik taip pamatysite, kas veikia geriausiai. Kai kurie sako, jog maistą reikia fotografuoti iš tokios perspektyvos, tarsi patys būtumėte pasiruošę jį ragauti. Jei mieliau paslėptumėte dalį savo patiekalo, palikite tai už kadro arba nuotrauką apkirpkite vėliau. Nepamirškite pritaikyti ir kompozicinę trečdalių taisyklę, kuomet pagrindinis nuotraukos objektas užima vietą dviejuose kadro trečdaliuose.
Daugiau: http://www.restoranuverslas.lt