Gerai žinomai pramogų verslo atstovei Donaldai Meiželytei geros nuotaikos netrūksta. Aktorė, dainininkė, renginių vedėja matoma įvairiuose televizijos projektuose, jos dainos skamba radijo stočių bangomis. Žodžio kišenėje niekad neieškanti Donalda žaismingai pasakojo apie patiekalus, ragautus svečiose šalyse, apie silpnybes bei kokiais patiekalais vaišina svečius.
Ką įsimintino esate ragavusi?
To, ko paragauji svečioje šalyje, Lietuvoje net į burną neimtum. Pavyzdžiui, keptų skėrių ar vabalų. Be to, egzotiškais patiekalais jie todėl ir vadinami, kad juos ragaujame svečiose šalyse. Lietuvoje dabar pasigesti kurios nors pasaulio virtuvės būtų sunku, nes restoranų yra daug ir įvairiausių. Gal tik su vaisiais sunkiau. Tarkim, paragauji šiltuose kraštuose tokio, kurio net pavadinimo nežinai, o pas mus jo net nepamatysi.
Į ką atkreipiate dėmesį besilankydama restoranuose?
Į restoranus užsuku pavalgyti tik tada, kai tikrai noriu. Žinot, kaip būna: kartais dienos metu su draugais kur nors užsuki tiesiog užkąsti, o draugai nekvaili, pasiūlo tikrai neblogus restoranus... Tada jau niekur nedingsi – tenka ragauti.
Donaldos silpnybė
Vytintos stintenės ir žalios jautienos „Karpačio“. Šio patiekalo paragauju visuose restoranuose, pagal jį galiu įvertinti restorano kokybę. Taip pat negaliu atsispirti mūsų geriesiems lietuviškiems šaltibarščiams. Nutinka ir taip, kad labai užsimanau griežinėlio šaltai rūkytos šoninės ar kumpio. Gerai išrūkytos mėsos kvapas man primena vaikystę ir sumuštinius su kumpiu. Jų susitepdavau važiuodama į ekskursijas ir kolūkius (mes, moksleiviai, turėdavome dar ir kolūkiuose padirbėti).
Kuo vaišinate svečius?
Svečių mano namuose nebūna. Jei būna, užsakau vieno kąsnio sumuštinių arba pripjaustau visokių „mėsiakų“, agurkėlių, sūrio, sušių pagaminu ir puiku!
Turite savo firminį patiekalą?
Savo firminiu patiekalu aš vadinu aštrią naminę sriubą. Puskilogramį faršo sumeti į puodą ir maišai, kol jis sukepa, subyra visas. Tada puslitrinį stiklainį pupelių pomidorų padaže, dar lietuviško pomidorų padažo įkratau, prieskonių įberiu, sūrio patarkuoju ir „vualia“. Noriu aštriau – česnakų prispaudžiu, „čili“ prieskonių aštriųjų, jelapeno pipiriukų į sriubą įmetu, bet tuomet jau ir ugniagesius gali tekti kviesti.
Ar kada laikėtės dietų?
Niekada! Nors jau pradedu apie tai galvoti. Dabar keli draugai bando greipfrutų ir kiaušinio baltymo dietą.
Ar Jūsų šaldytuvas kada nors būna tuščias?
Ne, taip nebūna, kad namuose nebūtų nieko valgomo. Juk kokių ryžių ar makaronų tikrai atsiras. Yra viena gera Michailo Zadornovo jumoreska, kurioje jis skaito receptą iš kalendoriaus: „Jei šaldytuve liko vienintelis kiaušinis, paimkite jį, išplakite giliame dubenyje, kepkite svieste, įberkite rūkytos šoninės ir t. t.“ Kartais akys nori daugiau, nei skrandis pajėgia priimti. Visgi dažniausiai stengiuosi pirkti tik reikalingiausius produktus.
Galėtumėte gyventi be mėsos?
Ne, esu mėsėdė, nors, kaip sakoma, „niekada nesakyk „niekada“. Išsiversčiau ir su žuvimi, kurią taip pat labai mėgstu, tik gaila, kad dažniausiai ją perkam šaldytą, o jei tai silkė – pakeliuose, t. y. prikimštą konservantų... Štai jums ir jūrinė valstybė...
Gardžiausias ir bjauriausias kitos šalies patiekalas
Totoriškas kepsnys, „Karpačio“, sušiai, tailandietiška sriuba ir t. t. Galima vardinti daug patiekalų. Į tą sąrašą netgi lenkiškąją sriubą „Šliaki“, ar kaip ji ten vadinasi, įtraukčiau, kurią iš karvių skrandžių verda... Nors daugelis tautiečių nuo jos purtosi. Apie kitas šalis ir jų patiekalus aš blogai nekalbu. Juk visų skonio receptoriai skiriasi.
Užsukate į greitojo maisto kavines?
Ne, tik Amerikoje reikalavau, kad man leistų paragauti trigubo mėsainio. Neslėpsiu – nustebau, nes buvo skanu.
Mokate valgyti su kiniškomis lazdelėmis?
Nemoku, nors bandžiau „perkąsti“ šį valgymo meną ne sykį. Vieną kitą gabaliuką dar pavyksta sugriebti ir iki burnos prinešti... Trūksta man praktikos, matyt.
Jei reikėtų rinktis, ką rinktumėtės: kavą ar arbatą?
Stiprią rytinę kavą su žiupsneliu kardamono. Viename žurnale perskaičiau, kad kardamonas slopina blogąjį kavos poveikį, širdies „kalatojimą“, širdies ritmo padažnėjimą ir nerimą. Labai geras dalykas, pabandykit. Arbatą geriu, kai balselis pakimsta. Tada visokiausių arbatžolių išbandau.
Ką valgote pusryčiams?
Nieko. Taip, aš bloga, negera, nevalgau pagrindinio dienos maisto. Bet supraskite, mano diena visai kitokia. Štai šiandien kėliausi 6.30 val., o ryt gal kelsiuos 11 val. Nėra rėžimo mūsų gyvenime, tad vadovaujuosi taisykle „kada išalkai, tada ir užkąsk“.
Ko niekada nevalgytumėte?
Beždžionės smegenų iš filmo apie Indianą Džounsą, gyvačių, dar graužikų ir voragyvių! Visa kita valgyti reikia atsargiai. Kenijoje paragavome krokodilienos. Po to susuktais viduriais vaikščiojom... Tailande prisiragavę karališkų krevečių su labai aštriais padažais į salą pramogauti ne visi išplaukėm...
Kalbino Raminta Skripkaitė
Nuotraukos: www.lsveikata.lt bei iš asmeninio Donaldos Meiželytės archyvo
Meniu.lt informacija