Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Jagermeister

2004-07-12
Publicējiet savu rakstu

Unikaliu gėrimu, visame pasaulyje populiariu žolelių likeriu „Jägermeister“ jau galima mėgautis ir Lietuvoje. Šį produktą pagal autentišką receptą „Mast-Jägermeister AG“ kompanija 1934 m. pradėjo gaminti Šiaurės Vokietijoje, mažame Wolfenbuttelio miestelyje.

Kompanija savo veiklą pradėjo dar 1878 m.: gamino actą, vėliau ėmė distiliuoti alkoholinius gėrimus, o netrukus ir likerius, kuriais prekiaudavo tik miestelio restoranuose. Pirmą kartą likeris Jägermeister Vokietijoje buvo pristatytas 1935 m. „Mast-Jägermeister AG“ kompanijos įkūrėjai ilgai tobulino šio gėrimo receptą, siekdami, kad nei viena sudedamoji dalis nedominuotų, o skonis būtų nei per saldus, nei per kartus. Ligi šiol recepto sudėtį žino tik du „Mast-Jägermeister AG“ kompanijos įkūrėjų palikuonys. Jägermeister gaminamas net iš 56 įvairių žolelių, vaisių, šaknų ir prieskonių, tokių kaip saldymedžio šaknys, anyžius, imbiero šaknys, levandos žiedlapiai ir kt. Ši žolelių kompozicija mirkoma spirite, o gautas koncentratas 12 mėnesių laikomas ąžuolinėse statinėse. Jose gėrimas oksiduojasi, ir iš 56 skirtingų žolelių išgaunamas vientisas švelnus ir turtingas skonis. Gautas produktas filtruojamas ir tik tuomet, kai ekspertai patikrina kokybę, išpilstomas į butelius. „Jägermeister“ likerio etiketė, kurioje pavaizduota elnio galva ir tarp jo ragų šviečiantis kryžius su gotišku gėrimo užrašu, išsiskiria iš kitų gėrimų simbolių, nes yra sukurta pagal legendą apie šv. Hubertą. Legenda byloja, jog jaunasis Hubertas, Burgundijos grafas, gimęs VII a., gyvenęs prabangoje ir šlovėje, mėgęs linksmybes, medžiokles, gedėdamas savo mirusios žmonos, atsisakė triukšmingo gyvenimo ir vienas klajodavo po miškus. Vieną šv. Kalėdų vakarą medžioklės metu Hubertas pastebėjo gražuolį elnią ir tarp jo ragų šviečiantį kryžių. Ši vizija pakeitė jo gyvenimą. Hubertas atsisakė aukštų titulų ir savo gyvenimą paskyrė vargšams bei bažnyčiai. Vėliau Hubertas buvo įšventintas į vyskupus, savo medžioklių plotuose įkūrė keletą vienuolynų ir iki pat mirties dirbo misionieriumi bei rūpinosi gamtos apsauga. Ankstesnė aistra medžioklei suteikė Hubertui visų medžiotojų globėjo titulą. Žodis „jägermeister“išvertus iš vokiečių kalbos reiškia „medžiotojų vadovą“.

Iš pradžių buvęs tik vietinės reikšmės produktas, likeris „Jägermeister“ greitai išpopuliarėjo, o 1999 m. buvo parduota net 32,9 mln. šio likerio (0,7 l) butelių. Tarp viso pasaulio alkoholinių gėrimų TOP 100 „Jägermeister“ užima 31 vietą. Vokietijoje jis sudaro ½ visų parduodamų alkoholinių gėrimų.

Šis likeris yra unikalus savo sudėtimi ir neturi konkurentų. „Mast-Jägermeister AG“ kompanijos nuostata - likerį parduoti visiems klientams tomis pačiomis sąlygomis. Vokietijoje net 94 proc. įmonių, turinčių licencijas pardavinėti alkoholinius gėrimus, prekiauja „Jägermeister“ likeriu. Neprekiauti „Jägermeister“ reiškia prarasti verslo dalį ir, svarbiausia, prestižą.

„Jägermeister“ likeris - vienas iš daugiausia eksportuojamų Vokietijoje pagamintų alkoholinių gėrimų. Po Vokietijos pagal šio gėrimo populiarumą Europoje pirmauja Italija, po jos Olandija, Skandinavijos šalys, Austrija. „Jägermeister“ sudaro ¼ visų JAV parduodamų alkoholinių gėrimų. Tai antroji po Vokietijos likerio realizavimo rinka. JAV tiesiog madinga gerti „Jägermeister“.

Šis žolelių likeris populiarus ir Vidurio bei Rytų Europoje. Plačiausios jo rinkos yra Slovėnijoje, Kroatijoje, Vengrijoje ir Čekijoje. Estijoje Jägermeister užima pirmą vietą tarp visų importuojamų "premium" klasės alkoholinių gėrimų.35 proc. alkoholio stiprumo Jägermeister likeriu reikėtų mėgautis gerai atšaldytu arba su ledu, gerti vieną arba kaip kokteilį, tik jokiu būdu ne šiltą. Tinka ir prieš, ir po valgio.Pateikiame vieną gaivinančio kokteilio receptą: Jägermeister likeris, 2-3 gabaliukai ledo, apelsino skiltelė, toniko pagal skonį.

Interneto archyvo nuotr.