Svarbiausi arabiškos virtuvės akcentai yra kvietinės kruopos, datulės, petražolės, mėsa ir jogurtinis sūris. Populiariausi prieskoniai šios kultūros virtuvėje yra mėtos, čiobreliai, sezamas, karis, šafranas, cinamonas, kmynai bei žagrenis.
Dažniausiai naudojama mėsa yra ėriena, aviena ir vištiena, rečiau – jautiena bei kupranugario mėsa. Kai kuriose šalyse valgoma kiauliena, o pakrantėse esančių regionų gyventojai vartoja nemažai žuvies. Iš pieno produktų populiariausias jogurtas bei baltas įvairių rūšių sūris, sviestas, kiaušiniai ir grietinė. Patiekalams gaminti dažnai naudojami ryžiai, kurie, beje, labai skiriasi nuo tų, kuriuos vartojame mes. Arabai taip pat mėgsta manus bei soras, žirnius, pupeles ir avinžirnius.
Arabišką virtuvę sunku įsivaizduoti be daržovių – agurkų, špinatų, cukinijų, baklažanų ir kitų, taip pat be vaisių, ypač citrusinių. Dominuoja pistacijos, migdolai ir žemės riešutai, labai dažnai naudojamas alyvuogių aliejaus.
Pasigaminkime tradicinį minkštą ir švelnų arabiškos virtuvės patiekalą labnah (jogurtinis sūris), kuris yra dažnas pusryčių stalo akcentas.
Vienai porcijai jums prireiks šešių puodelių „žalio“ jogurto ir poros arbatinių šaukštelių druskos.
Dideliame inde išmaišykite jogurtą ir druską. Paimkite sterilų audeklą (geriausiai tiktų medvilninis), įklokite jį į indą ir supilkite paruoštą jogurtą. Tuomet suimkite audeklo kampus, užriškite ir pakabinkite parai, mažiausiai – dvylikai valandų. Po apačia padėkite indą tekančiam skysčiui. Praėjus parai, atriškite audeklą. Sūrį galite formuoti kaip tik norite – kamuoliuko formos, supjaustyti ar tiesiog išskirstyti. Tradiciškai sūris patiekiamas su alyvuogių aliejumi, alyvuogėmis ir skanaujamas su arabiška duonele pita, nors skirtingose virtuvėse serviruojama vis kitaip.
Skanaus!
Parengė Jolanta Bagurskienė
Nuotraukoje – labneh su duonele (http://static.flickr.com)
Meniu.lt informacija