Žmogaus imunitetas – lyg nematomas skydas, apsaugantis organizmą nuo įvairių bakterijų, virusų ir kitų ligų sukėlėjų. Nusilpus mūsų organizmo apsaugai, atsiranda nemalonumų tikimybė – pradedant bloga savijauta ir baigiant problemomis šeimoje bei darbe. Labai svarbu kelią ligai užkirsti iš anksto, kas gerokai sveikiau ir, žinoma, pigiau nei ligos patale gerti (neduok Dieve) antibiotikus. Kiekvienam reikia pasirinkti individualų būdą, tačiau yra ir bendros rekomendacijos:
Gerkite daug skysčių, ypač natūralių sulčių. Organizmą sustiprinsite, jei ryte pasigaminsite natūralų kokteilį iš kivi, greipfruto ir apelsino šviežiai išspaustų sulčių. Citrusinių vaisių sultis (kivi, greipfrutų, apelsinų, citrinų) patartina gerti ne dažniau kaip du kartus per savaitę pirmoje dienos pusėje.
Visų kitų „artimų mums“ vaisių bei daržovių sultis (pvz. obuolių, morkų, burokėlių) galima gerti bet kada – patartina geriau prieš valgį. Į stiklinę įpilkite šaukštą šaltai spausto aliejaus (moliūgų, linų sėmenų, alyvuogių ir t.t.) jūsų organizmas gaus gyvybiškai būtinų omega-3 ir omega-6 riebiųjų rūgščių bei geresnį sulčių įsisavinimą.
Jei norite pagerinti kvėpavimo takų veiklą, pagardinkite sulčių kokteilį trupučiu imbiero. Įlašinus keletą lašų žuvų taukų ir taip aprūpinsite organizmą A, E bei D grupės vitaminais.
Per dieną nors pusvalandį praleiskite gryname ore. Grynas oras ramina nervinę sistemą, aprūpina organizmą reikiamu deguonies kiekiu taip pat ir grūdina. Tyrimais nustatyta, jog žmonės, kurie kasdien reguliariai mankštinasi (pvz. 30 min. greitas ėjimas 4-5 kartus per savaitę), beveik perpus rečiau suserga kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis, sustiprina imunitetą apskritai ir išvengia daugelio įvairių susirgimų. Žinoma, nepamirškite tinkamai apsirengti ir apsiauti, kad būtų nei per šilta, nei per šalta, ir stenkitės nesušlapti kojų.
Kas rytą prausdamiesi nepamirškite kontrastinio dušo procedūrų. Svarbu pamažu grūdinti organizmą. Šilto ir šalto vandens vonelės, vos kelios sekundės po šaltu dušu, nosiaryklės skalavimas gali duoti puikių rezultatų. Organizmą taip pat stiprina apsilankymas pirtyje bent vieną kartą per savaitę.
Vartokite vitaminus. Patariama vartoti daugiau vitamino C, kurio organizmas gauna iš citrusinių vaisių, kivių, juodųjų serbentų, žalialapių daržovių, bulvių ar saldžiųjų pipirų. Šis vitaminas apsaugo ląsteles nuo virusų poveikio, padeda išvengti peršalimo ligų arba palengvina jų eigą. Imuninės sistemos stiprinimui reikalingas ir vitaminas E, beta karotinas, cinkas, selenas. Vitamino E gausu migdoluose, riešutuose, saulėgrąžų sėklose, bulvėse, aliejuje, kviečių gemaluose, avokaduose. Jei natūralūs vitaminai neduoda norimo rezultato arba jei jūsų mityba yra nesubalansuota, patariama rinktis vitaminų bei mineralų kompleksus.
Tinkamai maitinkitės. Nebūtina pakeisti visų savo mitybos įpročių, tačiau norėdami sustiprinti savo organizmą, paįvairinkite kasdienį valgio racioną. Organizmas gaus daugiau vitamino C, jeigu savo įprastus patiekalus pagardinsite tokiais žalumynais, kaip petražolės, paprikos ar krapai. Retkarčiais valgykite patiekalus iš jaučių, kiaulių ar viščiukų kepenų ir taip aprūpinsite organizmą vitaminu A. Kalcio organizmas gaus jei dažniau valgysite sūrį. Atsparumą ligoms stiprina ne tik mineralinės druskos, pvz., kalcis, jodas, geležis, magnis, fosforas, natris, bet ir vanduo. Gryno vandens, kurio negali atstoti nei kava, arbata ar sultys, rekomenduojama išgerti apie 1,75 – 2l.
Daugiau informacijos apie produktų sveikatingumą rasite paspaudę ant nuorodos:
Organizmo imuninę sistemą taip pat sustiprinsite, jeigu:
• Plausitės rankas;
• Išsimiegosite ir pailsėsite:
• Būsite aktyvesni;
• Atsisakysite žalingų įpročių;
• Imuniteto stiprinimu užsiimsite kuo anksčiau, o ne atėjus „ligų sezonui“.
Nepamirškite rūpintis savo sveikata!