Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Šiaulių AVMI) specialistai, tikrindami pasitikėjimo telefonu gautą informaciją, rugsėjo pabaigoje apsilankė viename Šiaulių naktinių klubų. Čia, kaip nustatyta, iš 1293 litų tik ketvirtis pateko į kasos aparatą, o likusieji buvo neapskaityti. Su kasos aparatu dirbo ir pinigus skaičiavo barmenė, kuri įdarbinta pagal darbo sutartį, o fizinis asmuo, neturintis leidimo verstis ūkine – komercine veikla, kartu su draugais organizavo renginį, į kurį parduota bilietų už beveik 1400 litų.
Į minėtą naktinį klubą iki 22 val. už įėjimą mokama po 10 litų. Po 22 val. įėjimo kaina dvigubėja. Mokesčių inspektoriams, susimokėjusiems po 10 litų, vietoj bilieto buvo uždėtos ant rankos apyrankės ir paaiškinta, jog apyrankė ir yra bilietas į renginį. Kadangi renginys naktiniame klube dar tik įsibėginėjo, lankytojai laiką leido prie baro. Barmenė, aptarnaudama klientus, paimdavo už parduodamas prekes pinigus, tačiau jų nemušdavo į kasą ir klientams čekių neišduodavo. Barmenė lygiai taip pat aptarnavo tikrintojus, todėl gautų pinigų kasos aparatu neapskaitė, o kasos čekio neišdavė. Patikrinimo metu nustatyta, kad pagal baro kasos aparato išspausdintą ataskaitą „X“ turėjo būti 366 litai apskaitytų pinigų. Suskaičiavus kasos operacijų atlikimo vietoje ir kasoje esančius pinigus, jų rasta 1293 litai.
„Lankytojų tądien buvo daug, todėl, jei per pusantros valandos tokios įplaukos kasoje ir toks perteklinis pinigų kiekis, kyla klausimas, kiek baras realiai suprekiauja iki klubo uždarymo, t. y. iki 4 valandos ryto, ir kiek nuslepiama pajamų? Be to, pagal pateiktas patikrinimo metu darbo sutartis, paaiškėjo, kad tik barmenė yra vienintelis legaliai dirbantis asmuo, – situaciją naktiniame klube aiškino Šiaulių AVMI viršininkas Evaldas Vaineikis. – Naktiniame klube renginį vedė ir bilietus platino fizinis asmuo, neįregistravęs ūkinės – komercinės veiklos, bet turintis ir mums pateikęs negyvenamųjų patalpų trumpalaikę nuomos sutartį. Jis triūsė ne vienas, o padedamas draugų.“
Nelegalia veikla išsinuomotame naktiniame klube užsiimantis asmuo, surinkęs per pusantros valandos iš klubo lankytojų už įėjimą beveik 1400 litus, pagal pateiktą patalpų nuomos sutartį (beje, pasirašytą tą pačią dieną, kai klube apsilankė mokesčių specialistai) bendrovei, kuriai priklauso naktinis klubas, sumokėjo 800 litų. Su patalpų nuomotoju kartu darbavosi būrys, kaip jis nurodė, jo draugų.
„Situacija naktiniuose klubuose bei kitose viešojo maitinimo ir pasilinksminimo įstaigose bus stebima ir ateityje. Dažnai tokiose įstaigose nustatoma nelegalaus darbo atvejų. Tačiau dažniausi reiškiniai – sumokėjus už įėjimą neišduodami bilietai, klientams nepateikiami kvitai už pateiktas prekes, nesutampa kasos aparatu įtrauktų į apskaitą pinigų ir kasoje bei kasos operacijų atlikimo vietoje laikomų pinigų sumos, pažeidžiama kasos aparatų ar kasos operacijų tvarka, – aiškina Šiaulių AVMI viršininkas Evaldas Vaineikis. – Tokiomis priemonėmis siekiama nuslėpti gautas pajamas, jų nefiksuojant įmonės apskaitoje bei nemokėti mokesčių. Reikia atminti, kad kiekvienam klientui, sumokėjusiam už įėjimą ir už pirktas prekes, turi būti išduotas kasos kvitas. Raginu gyventojus prašyti fiskalinių kvitų už prekes ar suteiktas paslaugas. Klientų dėmesingumas ir reiklumas padės aptarnaujančiam personalui išvengti problemų, o šiuo atveju pažeidimus padariusiems asmenims surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, priimti nutarimai dėl nuobaudų paskyrimo. Neteisėtai surinkti pinigai apskaityti. Renginio organizatoriui paaiškinta, kaip įteisinti veiklą, kas gresia už nelegalų darbą. Asmeniui, leidusiam dirbti nelegalų darbą, gali būti paskirta bauda nuo 3 tūkst. iki 10 tūkst. litų už kiekvieną nelegalų darbuotoją“.
VMI informacija