Rozmariną reikėtų vartoti nedideliais kiekiais – keturiems asmenims arbatai paruošti užteks vieno arbatinio šaukštelio maltų rozmarino lapelių. Didesni rozmarino kiekiai gali būti kenksmingi, tuo tarpu nėščioms moterims jo iš vis nereikėtų vartoti. Ši žolelė praverčia ne tik virtuvėje, bet ir gali būti naudojama kaip vaistas.
Rozmarinas stabdo odos senėjimo procesą
Ši žolelė naudojama kosmetikoje ne veltui. Remiantis italų mokslininkų tyrimais iš Catania universiteto, rozmarino ekstraktas padeda apsaugoti atskirus odos ląstelių komponentus, kurie apsaugo nuo su senėjimu susijusių odos pažeidimų, pavyzdžiui raukšlių.
Padeda kovoje su vėžiu
Remiantis Slovakijos mokslininkų iš Slovakijos mokslų akademijos vėžio tyrimo instituto rozmarino ekstraktas gali žymiai padėti apsaugoti DNR nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Rozmarine yra daug antioksidantų, o taip pat vitamino E, kuris taip pat yra galingas antioksidantas. Kitų tyrimų duomenimis, rozmarinas gali apsaugoti nuo krūties vėžio.
Išvalo organizmą nuo toksinų
Prancūzų mokslininkai iš Nacionalinio agronominių tyrimų instituto, įsikūrusio Dijon vietovėje, nustatė, kad rozmarinas skatina detoksikuojančius fermentus šalinti kenksmingus toksinus iš kepenų. To pasekoje kepenys veikia efektyviau, o ž mogus jaučiasi sveikesnis bei turi daugiau energijos.
Nuoviras iš rozmarino lapų:
* padidina skrandžio sulčių išsiskyrimą,
* gerina apetitą ir virškinimą,
* pasižymi šlapimą varančiomis ir tulžį varančiomis savybėmis,
* stiprina organizmą,
* pasižymi antibakteriniu poveikiu,
* gerina kraujotaką,
* malšina reumatinius skausmus.
I straipsnio dalis>>
Elena Germanovič
Šaltinis: nawidelcu.pl; thehealthierlife.co.uk
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija
2010 08 13