Galų gale žiema pasibaigė: su kiekviena diena oras šiltėja, saulė ryškiau šviečia, o galimybė pasimėgauti bundančia gamta ir čirškančių mėsyčių aromatais išsipildys netrukus.
„Šašlykų valgytojai gauna papildomą, natūralių antioksidantų dozę“, - teigia Vakarų Ontarijo universiteto (Kanadoje) mokslininkai.
Jie išsiaiškino, kad marinuotoje mėsoje, netgi po kepimo ant grotelių, išlieka naudingosios medžiagos. Biologų grupės atlikti tyrimai parodė, jog populiariuose padažauose bei marinatuose yra gausybė prieskonių, vaisių ir daržovių, kurie turtingi natūraliais antioksidantais. Šie cheminiai junginiai kovoja bei užkerta kelią tokių ligų vystymuisi, kaip vėžys, širdies sutrikimai, insultas, artritas ir katarakta.
„Žolelės ir prieskoniai – puikus antioksidantų šaltinis, - tvirtina tyrimo autorius Dr. Raimondas Tomas (Dr. Raymond Thomas), - nors jų vartojimą, lyginant su vaisiais ir daržovėmis, įvertinti sudėtinga“.
Mokslininkai ištyrė septynis populiarius marinatus, kuriuose gausu česnakų, žolelių, medaus, raudonjų pipirų, citrinpipirių, sezamo aliejaus ir imbiero. Visuose padažuose specialistai aptiko didelį antioksidantų kiekį.
Tyrėjai išsiaiškino, kad skirtingas marinavimo laikas ir maisto paruošimo būdai prieskoniuose gali pakeisti antioksidantų kiekį. Nors po paruošimo antioksidancinės savybės marinatų sumažėjo du kartus, buvo nustatytas, kad užmarinuotoje mėsoje, keptoje ant grotelių, nemažai junginių, naudingų sveikatai.
Kepimas ant grotelių – geras produktų paruošimo būdas: taip gaminant išvengiama papildomų riebalų. Tiesa, tyrėjai perspėja, kad antioksidantų savybės gali pasirodyti bevertėmis, jei kartu su marinatu bus naudojami nekokybiški kiti produktai arba pernelyg riebi mėsa.
Beje, dažnai mėsą marinuojant pilamas majonezas, naudos jame nėra: nėra jame ir prieskoniuose susidarančių antioksidantų, užtai gausu riebalų ir cheminių priedų, kurie kepimo metu virsta į kensmingas medžiagas.
Raminta Skripkaitė
Šaltinis: medlinks.com
Nuotraukos: inmagine.com; shashlichok.net
Meniu.lt informacija