Po kelių apsilankymų Vokietijos sostinėje – dalinamės įspūdžiais apie smagias miesto vieteles, kurios gali pasiūlyti gerokai daugiau nei vieną kitą rūšį viskio.
Avialinijos, vienų nekenčiamos dėl siaurų tarpų tarp sėdynių, kitų mylimos už galimybę keliauti aplink Europą už kelis grašius, degustatorių kolektyvą iš Kauno į Berlyną ir atgal suvežiojo už tiek, kad ir pusė bako benzino neišeitų. Gal tikrai atėjo tas laikas, kai visiškai laisvai gali nuskristi išgerti į mėgiamą barą kažkur Europoje, turėdamas vos kelis šimtus litų kišenėje?
Berlynas – miestas, kurio sunku nepamilti. Išgyvenęs vieną dramatiškiausių miestų padalinimo istorijų, jis per paskutinius kelis dešimtmečius tapo modernia, tačiau tikrai ne pačia brangiausia Europos sostine. Miestas labai turtingas kultūriniu ir kulinariniu gyvenimu. Žinoma, mus labiausiai domina Berlyno viskio barai!
„VOX BAR“
Ragautuves pradedame aukšta nata – viešbučio „Grand Hyatt“ baras „Vox“. Keletas tuštokų kvartalų nuo tramvajaus sustojimo ir mes jau čia. Tik įėjus mus pasitinka krūva aptarnaujančio personalo. Paltus tiesiog nurengia, palydi iki baro. Prieš mus tuoj pat išnyra barmenas baltais marškiniais, juoda liemene ir juoda varlyte. Pakvimpa klasika.
Barmenui pilstant Škotijos kalnuose tekančio upelio vandenį (būtent tokį siūlo prie viskio), studijuojame 240 viskio rūšių siūlantį meniu. Stipru! Tampa aišku, kad ragauti vertų gėrimų labai daug. Prašome pilstyti po 20 ml ir pradedame degustaciją.
Galbūt rami ir prabangi aplinka, o gal gyvai atliekama džiazo muzika pasufleruoja vakarą pradėti airiška tema. Kilbeggan ir Redbreast 12 YO – dabar jau ir mūsų viskio baro „W 1640“ meniu puošiantys viskiai. Killbeggan distilerijos istorijos pradžia datuojama 1757 metais, o tai suteikia jai seniausios pasaulio distilerijos karūną. Old Midleton distilerijoje (ten pat kur ir Jameson) distiliuojamas Redbreast 12 YO keri savo švelniu karameliniu skoniu, bet mes keliaujame toliau...
Kol kostiumuoti vyriškiai aptarinėja sėkmingus verslo sandėrius ir flirtuoja su elitinėmis prostitutėmis, mes – ragaujame. Glenmorangie Quinta Ruban su nepakartojamu vynuogių saldumu, sūrokas ir lengvai dūminis Caol Ila 12 YO, vaisinio aštrumo turinti Scapa 14 YO. Galų gale išrenkame vakaro „lūzerį“, kuriuo tampa Aberlour 10 YO.
Baras „Vox“ – tikrai puiki ir rami vieta. Didžiulis viskio pasirinkimas, džiazuojantis „kliapas“ ir puikus aptarnavimas paverčia šį barą idealiu kampeliu viskio ragautuvėms. Lokacija mieste ir viskio kainos – silpnoji pusė. Viešbutis „Grand Hyatt“ įsikūręs šalia Potsdamo aikštės esančiame ofisų kvartale, kuris vakarais visiškai ištuštėja. Mūsų ragautų viskių kaina svyravo nuo 10 iki 16 eurų už 40ml taurę, kas gerokai viršija vidutines viskio kainas Berlyne.
„MADONNA BAR“
Antrasis viskio baro „W 1640“ keliautojų maršruto taškas – visiškas baro „Vox“ antipodas. Iš nauja architektūra blizgančios Potsdamo aikštės keliamės į šiek tiek purviną, bet savitą žavesį turintį Kreuzberg kvartalą. Baras „Madonna“ kiekvieną atvykusį pasitinka per kelis dešimtmečius nutrintais stalais, žvakių šviesa, prie baro rūkančiais (Vokietijoje baruose nerūkoma kaip ir Lietuvoje) nuolatiniais klientais ir daugiau nei 100 pozicijų turinčiu viskių meniu.
Plepėdami su barmenu ir lygindami JAV geriausiai parduodamą, bet Lietuvoje su žiburiu ieškomą Wild Turkey 101 ir statinės stiprumo Glenfarclas išsiaiškiname, kad baro savininkai už kelių dešimčių metrų turi viskio ir kitų stiprių gėrimų bei cigarų parduotuvę. Jau žinome, kad rytoj mūsų keliai vėl ves į Kreuzberg!
Nedažnai baruose sutinkamas Yamazaki Sherry Cask – tampa vakaro vinimi. Vienasalyklis viskis, kuris gaunamas iš 12-15 metų brandintų viskių, distiliuotų pirmojoje Japonijos distilerijoje – Yamazaki. Brandintas ispaniško ąžuolo statinėse viskis perpilamas į Oloroso Šerio statines, kuriose bręsta paskutinius 3 metus. Rezultatas tikrai įspūdingas!
„Madonna Bar“ dedame riebų pliusą ir rekomenduojame šį barą mėgstantiems ne ištaigingus ir turistų lankomus barus, o jaukius ir aptrintus „lokalus“. Ramia širdimi keliaujame miegoti, juk rytoj laukia antroji barų turo diena!
Pilną viskio degustacijos Berlyno baruose istoriją skaitykite: http://viskiobaras.blogspot.com/
Šarūnas Karalius
Viskio baro „W1640“ ir Meniu.lt informacija
2011-02-20