Pranašumą "Vincents" restoranas visų pirma įgyja tuo, kad pats virtuvės šefas yra restorano siela. Jis nuolat sukiojasi salėje, bendrauja su svečiais. Asmeniškai aptarnauja tai vieną, tai kitą staliuką. Sužinojęs, kad mūsų staliukas vynus ragauja aklai, atnešė aklam testui savo gėrimo, kuris pasirodė beesanti metus brandinta beržų sula su laimu ir provanso žolelėmis.
Vynų sąrašas puikus, tačiau kiek apribotas latviškos pasiūlos, todėl nebūtinai geresnis už kai kurių lietuviškų restoranų sąrašus. Tačiau taurėmis patiekiami aukštesnės klasės nei Lietuvoje įprasta vynai: „Zind Humbrech Pinot Gris“, „Planeta Chardonnay“, „Salomon Undhof Wieden Berg Grüner Veltliner“, už taurę prašant 5,5-6,5 lato (apie 30-40 litų). Neabejotinas restorano privalumas – čia dirba geriausias Baltijos šalių someljė Raimonds Tompsons (šiuo metu jis yra ir Latvijos someljė asociacijos prezidentas).
Visas personalas puikiai kalba angliškai, malonus, paslaugus ir gerai pristato patiekalus. Žodis „Vincents“ restorane daug reiškia - Mārtinš Rītinš yra išleidęs pirmąją latvišką kulinarinę knygą, veda televizijos kulinarinių kelionių laidą ir yra „Slow Food“ Latvijoje prezidentas.
Tik įėjus į Elizabetes iela 19 namo pusrūsyje esantį 70-ies vietų
restoraną, pamatai vitrininį šaldytuvą su mėsos gabalais – Mārtinš
Rītinš yra mažų vietinių tiekėjų ir aukščiausios žaliavos kokybės
fanas. Tiesa, jautieną jam tiekiama iš Gotlando – iš karališkąją
Švedijos šeimą aprūpinančio ūkio. Čia galima paragauti ir latviškų
eršketo ikrų, ir garsiojo Amedei šokolado, o ant stalo svečiams
patiekiamas „Planeta“ alyvuogių aliejus ir Australijos druskingųjų ežerų
druska.
Nuotrauka: blog.airbaltic.com