Dažniausiai išgirdę apie padirbtas, kur kas pigesnes prekes – rūbus, indus, buitinę techniką, žaislus bei daugybę kitų daiktų, ko gero pirmiausia pagalvojame apie kiniečius. Ši šalis kopijavimo sferoje išties ženkliai pažengusi, tačiau žinia, kad jie išmoko padirbinėti ir maisto produktus šokiravo ne vieną. Kiaušiniai – bene populiariausias produktas, bet būkite atidūs, jie gali būti netikri. Žinoma, iš kiniečių galima tikėtis visko, tačiau, idėja padirbti kiaušinius – pranoksta vaizduotę...
Viename internetiniame portale, aptikau kiniečio, kuris dirbo vienoje įmonėje, padirbinėjančioje kiaušinius, pasakojimą su nuotraukomis. Vyras išsamiai aiškina, kaip gamina tariamus vištų kiaušinius, be to pabrėžia kaip tai pelninga.
Kaip tvirtina vyras, padirbtų kiaušinių gamybos technologija pasiekė tokios tobulybės, jog išoriškai nuo tikrų juos atskirti gan sudėtinga.
Naujųjų kiaušinių gamybai naudojami atitinkami komponentai. Cheminiai terminai išversti iš kiniečių kalbos, gali būti ne visai tikslūs. Lukštui pagaminti naudojamas kalcio karbonatas, tryniui ir baltymui – kalio alginatas, kalio aliuminio silikatas, želatinas, maistinis kalcio chloridas ir pigmentai.
Pradžioje šiltame vandenyje ištirpinamas kalio karbonatas - taip gaunama į baltymus panaši masė. Tuomet, pamaišant, įberiama želatina, benzoinės rūgšties. Gauta masė atstos baltymą. Tryniui naudojamas toks pat mišinys, tik įberiant citrinos rūgšties ir geltono pigmento.
Trynio mišinys pilamas į specialią formą ir panardinamas į kalio karbonato tirpalą. Rezultate ant trynio paviršiaus susidaro plėvelė. Tam, kad trynys įgautų apvalią formą ir tolygiai įsigertų tirpalo, forma lengvai papurtoma. Kuomet trynio paviršius pakankamai sutvirtėja, trynys paliekamas tirpale valandai. Po to išimamas, nuplaunamas vandeniu ir nusausinamas.
Gautas trynys dedamas į baltymo formą, apipilamas baltyminiu mišiniu, ir lygiai taip pat, pamerkiant į kalio karbonatą, gaunamas jau gatavas kiaušinis, kurį belieka padengti apvalkalu, t.y. lukštu.
Tam, specialiu siūlu pritvirtintas kiaušinis keletą kartų panardinamas į parafino tirpalą, gipso miltelius ir kalio karbonato tirpalą, kuris pabaigoje ir suformuoja lukštą.
VIDEO>>
Esminiai dirbtinio ir natūralaus kiaušinio skirtumai
* Lukštas šiek tiek labiau blizga ir šiurkštus, tačiau skirtumas pakankamai nežymus, todėl išoriškai atskirti dirbtinį nuo natūralaus kiaušinio, pakankamai sudėtinga.
* Įdaužto dirbtinio kiaušinio baltymas ir trynys po kurio laiko susilieja į vientisą masė, kadangi padaryti iš vienos medžiagos.
Vienas kilogramas natūralių kiaušinių kainuoja šešis su pusę juanių (10 juanių - 3,89 Lt), o gamybai dirbtinių kiaušinių kilogramui išleidžiama 55 fenių (0,55 juanių). Įmonėlė, kurioje dirbo kinietis, per dieną gamino 1000 kiaušinių, gaunant už juos daugiau nei 100 juanių... Išties pelninga, tačiau su sveika mityba gerokai prasilenkia...
Sveikatai pavojingų dirbtinių kiaušinių lukštas trapesnis nei įprastų ir verdant jaučiamas chemikalų kvapas. Be to, kepant „naujuosius“ kiaušinius susidaro daugiau pūslių nei kepant natūralius kiaušinius.
Parengė Raminta Skripkaitė
Šaltinis: weirdasianews.com; wordpress.com
Nuotraukos: weirdasianews.com; wordpress.com
MENIU.LT informacija
2010 05 07