Vakaro organizatoriai suteikė galimybę paragauti produktų, keptų šioje, kiaušinio formos kepsninėje. Ištiesų, iš pradžių žvelgiau skeptiškai, kaip neaiškios formos keramikiniame inde gali iškepti skani mėsa? Įsidėjusi į burną patį pirmą kąsnį, vienareikšmiškai pakeičiau nuomonę. Mėsa iškepė tolygiai, išliko sultinga ir įgavo ant žarijų keptai mėsai būdingą lengvą ir saldų dūmo skonį.
Nustebino ir desertas – ant žarijų keptas keksiukas, ne naujiena, bet vis šis tas įdomesnio, tiesa, jis buvo kiek prisvilęs.
Barbekiu kepėjams desertas ant ugnies ne limitas, kepsninėje taip pat galima iškepti picą, kuri bus tokia pati kaip kepta Itališkoje krosnyje, ar amerikiečių pamėgtą girtą vištą (tradiciškai tai ant alaus skardinės ar butelio pamauta ir orkaitėje stačiai kepama višta).
Pasirodo, jog toks kepimo metodas skaičiuoja kelis šimtmečius, jį sukūrė japonai, kurie sugalvojo ir neįprastą formą. Na, o 1974 metais amerikiečiai patobulino japonų išradimą, molį pakeitę keramika, naudojama Shuttle orlaiviams gaminti.