Renginio metu paskaitą skaitęs vyno ekspertas Gintautas Jašinskas pasakojo apie įvairių rūšių rožinį vyną, jo stilius, gamybos būdus, patiekimo etiketą, ypatingai didelį dėmesį skyrė vyno ir maisto derinimui. Degustacijai buvo parinktos 5 labai skirtingos rožinio vyno rūšys tam, kad seminaro dalyviai pažintų plačią šio gėrimo paletę. Iš Italijos, Ispanijos, Portugalijos ir Prancūzijos pristatytas vynas buvo labai skirtingos spalvos, kvapo, skonio, skyrėsi jo gamybos būdai.
Du rožinio vyno stiliai
Nors degustuojamas rožinis vynas buvo labai skirtingas, vyno ekspertas seminaro dalyviams pasiūlė jį priskirti vienam iš dviejų stilių: blyškios spalvos, ne itin sodraus skonio ir kvapo bei ryškios spalvos, kvapnaus, išraiškingo skonio. Priklausomai nuo stiliaus, kuriam priskiriamas vienas ar kitas vynas, jam galioja skirtingos patiekimo ar derinimo prie maisto taisyklės. Per degustaciją ragautas itališkas Franchini Bardolino Chiaretto Calssico DOC, puikiai tinkantis kaip aperityvas, buvo blyškus, kvepiantis vaisiais ir gėlėmis. Adega de Borba Rose DOC Alentejo iš Portugalijos išsiskyrė savo kvapu, sodriais juodųjų serbentų ir slyvų aromatais ir stulbinamai ryškia rožine spalva. Šį vyną ekspertas rekomendavo derinti prie jūrų gėrybių, ant grotelių keptos šviežios žuvies ar baltos mėsos. Skaisčios rausvojo koralo spalvos ispaniškajam Enate Cabernet Sauvignon Rosado Somontano DO gaminti naudojamos tik Cabernet Sauvignon vynuogės, išaugintos Somontano DO regione, o pačiam vynui būdingas intensyvus serbentų bei kitų uogų kvapas. Adega de Borba Premium DOC Alentejo Rose 2012 vynas atstovavo retai brandinto rožinio vyno kategorijai. Šešis mėnesius ąžuolo statinėse slūgsojęs vynas buvo puikus pavyzdys, kaip ąžuolas vynui suteikia prieskonių ir vanilės aromatą. Château de Fesles Rosed’Anjou AC iš Luaros slėnio Prancūzijoje papirko tuos, kurie renkasi skaidrų, ryškų, raudonomis uogomis kvepiantį vyną. Siekiant išgauti elegantišką vaisių aromatų puokštę, gėrimo gamybos metu 12–18 valandų vynuogių odelės ir sėklos mirkomos šviežiose vynuogių sultyse. Šis procesas vadinamas maceracija.
Degustuodami skirtingų šalių vyną, seminaro dalyviai susipažino su jo gamybos ypatybėmis, istorija, stilių skirtumais, vynuogių, iš kurių jis gaminamas, veislėmis ir galimybėmis derinti rožinį vasaros karalių su maistu.
*
Po seminaro renginio svečiai turėjo unikalią progą tiesiogiai bendrauti su rožinio vyno importuotojais apie konkrečius gėrimus ir jų gamintojus, aptarti bendradarbiavimo galimybes. Seminaro svečiai viso renginio metu išragavo daugiau nei 10 rožinio vyno rūšių.
Šio edukacininio projekto, kurį plėtoja „Gero skonio“ mokykla, tikslas – suvienijus jėgas kelti vyno vartojimo kultūrą Lietuvoje.