Jau septintosios kartos valdoma įmonė „Zonin“ yra didžiausia privati vynuogių auginimo ir vyno gamybos įmonė Italijoje bei viena svarbiausių vyno rinkos žaidėjų Europoje, kuriai priklauso puikūs vynuogynai ir vyno fabrikai septyniuose Italijos regionuose bei Virdžinijoje (JAV).
Pagrindinė „Zonin“ vyninė yra įsikūrusi mažame Gambellara miestelyje, Vičencos provincijoje (Veneto regionas), – žaliuojančių kalnų ir gausiai užderančių vynuogynų krašte, iš kur yra kilusi ir pati Zonin šeima. Vyno gamyba Zonin šeima užsiima jau eilę amžių, per kuriuos jų neapleido meilė darbui, ryžtas ir tvirtas ryšys su žeme, vynuogynais ir vynu, atvedę iki šiandieninės sėkmės ir pripažinimo.
Nuo 1960 metų, įgijęs enologijos ir teisės išsilavinimą, kompanijos prezidentu tapo Gianni Zonin. Gianni nedelsiant parodė savo įžvalgumą vyno versle: jis suprato viso gamybos proceso kontrolės svarbą, įžvalgaus rūpinimosi vynuogynais būtinybę, nes tik rūpinimasis vynuogynais ir griežta gamybos kontrolė gali garantuoti nepriekaištingą vyno kokybę ir prekinio ženklo patikimumą. Dar 1970 metų pradžioje Gianni Zonin nusprendė geriausius Italijos vynus pagaminti iš savų vynuogių, ir jam tai pavyko, nes šiandien „Zonin“ vardas garsus visame pasaulyje.
„Yra daugybė vyno gamintojų, siūlančių gerą vyną, bet mažais kiekiais. Mes norime, kad aukštos kokybės vyną gertų daug žmonių: mėgavimosi išskirtiniu gėrimu malonumas neturi būti skirtas tik privilegijuotiems“, – savo verslo koncepciją dėsto „Zonin“ kompanijos prezidentas Gianni Zonin.
Kaip jau buvo minėta, istorinis įmonės centras yra įsikūręs Gambellara miestelyje, Veneto regione. Čia greta labai senų rūsių stovi vyno fabrikas, kuriame perdirbamos tiek šeimai priklausančių vynuogynų vynuogės, tiek 300 vynuogių augintojų į „Casa Vinicola Zonin“ pristatomas derlius. Darykla Gambellara miestelyje kartu yra ir produkcijos iš 11 šeimai priklausančių žemių Italijoje distribucijos centras.
Apsilankę Gambellara miestelyje įsikūrusioje „Zonin“ įmonėje, kviečiami ir į Zonin šeimos muziejų, kur eksponuojamos įvairios šeimos kolekcijos: nuo išsaugotų besikeičiančių vyno gamybos normatyvų ir įstatymų, taurių, grafinų ir kitų indų, reikalingų vyno tiekimui į stalą, iki vyno butelių ir žemės iš skirtingų „Zonin“ priklausančių teritorijų.
„Zonin“ šiuo metu priklauso 1800 hektarų vynuogynų Italijoje ir 500 hektarų Virdžinijoje, JAV. Vyno daryklos yra išsidėstę įvairiose Italijos vietose, septyniuose vyno gamybai geriausiuose Italijos regionuose: Friulio, Lombardijos, Pjemonto, Toskanos, Apulijos, Sicilijos, Veneto. Įmonę sudaro 11 visiškai autonomiškų vyno daryklų. Jose pilnai įrengtos gamybos ir išpilstymo į butelius linijos. Kiekviena iš šių žemių turi savo direktorių, vyno ekspertą ir asistentus.
Šiuo metu įmonei priklauso šie prekiniai ženklai: Friulio regione: „Tenuta Ca‘Bolani“, „Tenuta Ca‘ Vescovo“, Lombardijoje: „Tenuta il Bosco“, Pjemonte: „Castello del Poggio“, Toskanoje: „Castello D‘Albola“, „Monte Oliveto“, „Fattoria il Palagio“, „Rocca di Montemassi“, Apulijos regione: „Masseria Altemura“, Sicilijoje: „Principi di Butera“, Veneto regione: „Podere il Giangio“, JAV: „Barboursville Vineyards“.
Gianni Zonin teigimu, daugumoje įmonei priklausančių vynuogynų auga tik to regiono tradicinės vynuogių veislės, mat prieš daugelį metų „Zonin“ buvo nuspręsta koncentruotis į vietines vynuogių rūšis. Taigi šiandien iš 1800 hektarų vynuogynų daugiau nei 58 proc. yra apsodinta vietinėmis vynuogių veislėmis, kurių plotai, planuojama, 2010 metais išsiplės iki 1300 hektarų. Iš šių vynuogių pagamintas vynas yra autentiškas: jame atsispindi kiekvienos geografinės zonos istorija, kultūra ir tradicijos.
Kompanija gamina IGT, DOC, DOCG kategorijų įvairių tipų bei kainų vyną. Tokia rūšių įvairove (nuo klasikinių baltųjų „Gambellara“, „Sauvignon“, „Vermentino“, „Tocai“, „Soave“, „Pinot Grigio“, „Pinot Bianco“ ir „Chardonnay“ iki raudonųjų „Valpolicella“, „Merlot“, „Cabernet“, „Barbera“, „Grignolino“, „Bonarda“ ir kt.) siekiama įtikti kiekvienam pirkėjui. „Zonin“ taip pat gamina rafinuotus aromatinius bei saldžius putojančius vynus („Prosecco Brut“ ir „D.O.C.G. Asti“). Plėtoja ir ekskliuzyvinių vynų liniją („Gambellara Classico“, „Recioto di Gambellara Passito“, „Amarone“ ir „Berengario“).
Kiekvienais metais „Zonin“ priklausančiuose fabrikuose perdirbama 15 mln. kilogramų vynuogių. Įmonės pajamos 2004 metais siekė 76 mln. eurų. Per metus parduodama apie 23 mln. butelių vyno (60 proc. Italijoje ir 40 proc. užsienyje). Kasmet apie 9,5 mln. vyno butelių parduodama 68 pasaulio šalyse visame pasaulyje nuo JAV iki Japonijos, nuo Vokietijos iki Anglijos, nuo Brazilijos iki Australijos ir Tolimųjų Rytų.
Gintarė Jankauskaitė
Autorės nuotraukos
Meniu.lt informacija